Home / News / Co się z wami dzieje, powariowaliście?

Co się z wami dzieje, powariowaliście?

W ciągu ostatnich dni wielokrotnie zadano mi pytanie: „Co się dzieje z Games Fanatic? Dlaczego w ciągu ostatnich dni było tyle aktualizacji?”. Niektóre osoby spekulowały, że tak nerwowo zareagowaliśmy na oskarżenia w komentarzach, że Games Fanatic jest za rzadko odświeżany. Nic bardziej mylnego, decyzja zapadła odrobinę wcześniej, niewiele, ale jednak wcześniej. A jaka decyzja?

Wydaję mi się, że jest dobry moment w Polsce, aby ruszyć, jak ja to nazywam, z planszówkowym blogo-serwisem z prawdziwego zdarzenia. Czymś co już od kilku lat gwałtownie rozwija się na świecie, a i w Polsce ma wiele swoich odsłon, poświęconych najróżniejszym hobby i zainteresowaniom. Jest to niczym innym jak pewnego rodzaju portal, który wiąże, że sobą wszystkie elementy bloga (subiektywne przemyślenia, luźność wypowiedzi, dyskutowanie z czytelnikami, swobodne felietony, subiektywizm, zero urzędowego, formalnego tonu, to co zawsze mogliście znaleźć na Games Fanatic), a jednocześnie posiada elementy serwisu: częste aktualizacje, ciekawostki, informacje, najróżniejsze usługi. Wraz z zespołem redakcyjnym pragnę stworzyć coś nowego, a jednocześnie innego niż wiele świetnie radzących sobie w Polsce normalnych serwisów planszówkowych. Dobra, dość lania wody, konkrety, konkrety. Co jest w planach:

 • wydaję mi się, że planszówki jako hobby już trochę ugruntowały się na rodzimym poletku. W Polsce wydano wiele światowych hitów, gracze mają już pewne obycie z grami, konwencjami, nowoczesnymi mechanikami. Nazwiska najbardziej znanych autorów gier są już bardzo dobrze rozpoznawalne. Właśnie dlatego można zacząć informować planszomaniaków o coraz większej ilości rzeczy ze świata. Mniej wybiórczo, bardziej szczegółowo. Sporo osób nie zna języków obcych lub najzwyczajniej nie chce się im odwiedzać licznych i mocno rozsianych zagranicznych stron i for o grach planszowych. Będziemy to robić za was. Stąd ostatnia lawina ciekawostek na GF.
 • Audycje planszówkowe w formie podcastów to najbardziej udany nasz projekt w tym roku. Będziemy oczywiście to kontynuować i wrócimy do większej regularności, góra co 1-2 tygodnie. Zaakcentujemy wszystkie mocne punkty programu Planszostacji, czyli między innymi więcej wywiadów z ciekawymi ludźmi świata gier planszowych. Lada moment pojawi się też strona ze wszystkim Top 5 jakie były emitowane podczas audycji.
 • Nowe usługi Games Fanatic. Strasznie dużo większych i mniejszych rzeczy nowinek wymyśliliśmy, ale najtrudniej mi właśnie teraz o tym pisać. Chcemy żeby to były niespodzianki, nowa zaskakująca z naszej strony oferta Games Fanatic. Dopóki nie doprowadzimy ich do końca będę milczał jak grób 🙂 Ale zapewniam, że przypadną wam do gustu.
 • Serwer wykupiony i nastąpi zmiana portalu blogowego, z Bloggera na WordPressa. Po 2,5 roku poznaliśmy wszystkie silne i słabe strony obecnej platformy. Te słabe strony stoją na przeszkodzie, aby bez siwych włosów realizować zaplanowane powyżej atrakcje. Szczególnie edytor tekstów i dodawanie nowych usług po stronie Bloggera nie cieszy się z naszej strony dużą sympatią. Niby prawie wszystko da się zrobić, ale często traci się czas na żmudnych i bezsensownych poprawkach. Co do nowej platformy. WordPressa testowałem ostatnio dość długo i wydaje się wręcz stworzony do naszych potrzeb. Ma znacznie mniej pułapek. A co najważniejsze ma genialny moduł do importu wpisów i komentarzy. W ciągu 10 minut automatycznie wszystko przenosi 1:1. Wkrótce zrobimy skok w imię poprawy naszego komfortu pracy.
Muszę jeszcze na koniec dodać, że jak wiecie tworzymy Games Fanatic w wolnym czasie, nie otrzymujemy z tego żadnych korzyści finansowych. Tak więc tak ambitny projekt jak sobie wymyśliliśmy może ostatecznie równie dobrze szlag trafić. Okaże się, że nie podołaliśmy zadaniu. Tak samo jak w pierwszym wpisie na tym blogu, dwa i pól roku temu, ostrzegam, że mogą się plany spalić na panewce. Ale wtedy się udało to i może teraz nie zabraknie nam zaangażowania i ochoty 🙂

I ostatnia prośba do was wszystkich, który dotarli do tego miejsca moich wypocin. Dajcie znać czy podoba wam się ten pomysł, czy dajecie zielone światła na tego rodzaju przedsięwzięcie. Czy czytacie ostatnie wpisy, czy nie zalewają was, czy nadążacie i podoba wam nowa wizja Games Fanatic. Wasz zdanie jako czytelników jest przecież najważniejsze.


 

Facebook Comments

18 komentarzy

 1. Mi by wystarczyło gdybyście zamiast tej całej platformy, zrobili VIDEO BLOGA 🙂 Czyil dyskusje poprzed np You Tube’a. Albo jakiś cały plik do ściągnięcia , a tam coś jakby program telewizyjny, wy w studio i rozmowa na temat gier + pokaz elemenetów, plansz etc

  !
  Lucf

 2. fajnie, fajnie, gdyby to poszło w tę stronę o której piszesz byłoby świetnie Pancho
  ale to zadanie naprawdę AMBITNE i czaschłonne, nie dysponujecie nadwyżkami czasu, tak więc trzymam kciuki aby się tylko udało

 3. Ja też trzymam kciuki za Was. Ostatnie wpisy miło mnie zaskoczyły. Nareszcie codzienne zaglądanie na GF nie było nadaremne. Powodzenia!!!

 4. Pomysł świetny, pytanie czy macie na to czas. Siędzę w tej branży i wiem ile to zjada czasu i energii. Pytanie w jaką stronę dokładniej chcecie iść: coś w stylu boardgamenews? Oczywiście trzymam kciuki i popieram wasz wybór: przez ponad rok prowadziłem portal oparty na wordpressie i sprawdzał się dobrze!

 5. Brawo! Ten kto stoi w miejscu tak naprawde się cofa więc rozwijajcie się i najlepiej w tym kierunku o którym mówisz Pancho. A ostatnie wpisy przeczytałem wszystkie i nareszcie cieszyłem się że dużo się u Was dzieje. Trzymam za Was ksiuki.
  Pozdrawiam.

 6. gratuluję, powodzenia!

 7. Ambitnie… Kciuki zaciśnięte 🙂

 8. Zawsze czytam chętnie wpisy na GF. Fajnie, że jest ich coraz więcej 🙂 Ciekawe są nie tylko te poświęcone grom, ale także felietony opisujące społeczność.

  Innymi słowy: w Waszym przypadku ‘Więcej’ znaczy ‘Lepiej’

  Odi

 9. Ledwo co zapisałem się na RSSa i zaczęliście szaleć 😉 bardzo mi się to podoba oczywiście.

  Jestem przeciwny video blogowi bo go nie będę oglądał. Waszego podcasta też za bardzo nie słucham (tzn. wyrywkowo co trzeci odcinek może) ale ja w ogóle nie słucham podcastów, wolę czytać.

  Technikalia: czy na nowej platformie będzie dało zrobić się tak, że jak mam RSS z komentarzami to żeby się od razu wyświetlało do którego ten komentarz jest artykułu? Bo w chwili obecnej to trochę bez sensu, ten feed komentarzy.

  Jeszcze jedno: jeśli przechodzicie na zawodowstwo to dajcie jakąś opcje “Donate/Support” czy coś takiego. Już próbowałem o to prosić na G-P.pl i nie rozumiem czemu nikt nie chce.

 10. dokładnie, zgadzam się z wafflem, też korzystam z RSS – głównie dlatego, że wpisy były tak rzadko i nie chciało mi się sprawdzać 😉 Ale wkurzające jest to, że nie wiadomo do którego wpisu odnosi się komentarz.

 11. Lucf
  Mi by wystarczyło gdybyście zamiast tej całej platformy, zrobili VIDEO BLOGA 🙂

  Nie, to na pewno narazie odpada. Wszelkie zabawy z video to gigantyczny pożeracz czasu. Wiem coś o tym, bo pojawiały się na GF relacje ze spotkań, Pitchcara itp. Zawsze były z tym godziny i godziny, nagrywania i montowania. Przy video blogu moglibyśmy robić tylko to i nic więcej (czyli zero wpisów).

  Oczywiście czasami coś z relacjami filmowymi czy recenzjami video może się pojawić, bo lubię to robić, ale raczej rzadziej niż częściej. Regularny podcast video to śpiew przyszłości u nas.

  filippos
  Pytanie w jaką stronę dokładniej chcecie iść: coś w stylu boardgamenews?

  Trochę tak… bo dzisiejszy Boardgamenews to w sumie blogo-serwis, bo wchłonęli znany blog Gone Gaming, i ludzie stamtąd teraz u nich piszą luźne felietony. Choć jeszcze dokładniej mam na myśli takie serwisy jak konsolowy serwis polygamia.pl oraz kilka polskich i amerykańskich serwisów o komiksach i grach komputerowych.

  waffel
  czy na nowej platformie będzie dało zrobić się tak, że jak mam RSS z komentarzami to żeby się od razu wyświetlało do którego ten komentarz jest artykułu? Bo w chwili obecnej to trochę bez sensu, ten feed komentarzy.

  Ale co masz na myśli, że nia ma? Przecież jest link na końcu bezpośrednio do wpisu, z którego komentarz pochodzi. Chyba, że brakuje ci np. w tytule rssowego postu nazwy wpisu do którego się odnosi? Tak?

  waffel
  Jeszcze jedno: jeśli przechodzicie na zawodowstwo to dajcie jakąś opcje “Donate/Support” czy coś takiego.

  Będzie. Teraz zaczniemy ponosić koszty, np. serwera. Stąd zawsze dotacja czytelników się przyda.

 12. co do RSSu, to chodzi właśnie o tytułu postu, po to używamy RSS aby nie “otwierać linku na końcu komentarza” 😉

 13. Jacek Nowak (ja_n)

  @melee – raczej nie, RSSu używamy po to, żeby wiedzieć kiedy warto otworzyć ten link na końcu :D. A poza tym, to z tego linku wynika do którego posta jest komentarz – jego tytuł jest w tym linku. Ale zgadzam się też, że RSS do komentarzy trzeba by zmienić na bardziej przyjazny i na nowej platformie zapewne będzie to łatwiejsze.

 14. Świetnie chłopaki – trzymam kciuki i podziwiam determinację 🙂

  Co do minusów częstszych aktualizacji to ja tylko zauważyłem obiniżenie ilości komentarzy. Czytelnicy przestali flame’ować bo zaczęli czytać 😉

 15. Z tego co widzę to komentarzy jest więcej, tylko, że bardziej rozsiane 🙂

 16. @ja_n
  rzeczywiście, nie zauważyłem 😉

 17. n x tak

  (n >= 3)

 18. świetnie, świetnie – życzę żeby się udało. jednak chciałbym opcję w której wiem które artykuły przeczytałem a które nie. nie zawsze mogę codziennie Was czytać a potem się zastanawiam, czy to już czytałem czy nie 🙂 bo teraz to trochę tego dużo mam do przeczytania i się trochę pogubiłem ale dam radę 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziesięć + cztery =