Home / Wiadomości / Patronaty / Patronat GF: Reykholt – zapowiedź, przedsprzedaż, instrukcja

Patronat GF: Reykholt – zapowiedź, przedsprzedaż, instrukcja

Już w kwietniu, za sprawą wydawnictwa Portal premierę będzie miała polska wersja nowej gry Uwe RosenbergaReykholt. Tym razem autor zabiera nas w podróż do pięknej i mroźnej Islandii i każe uprawiać pomidory, sałatę i marchewki. Czy nowa gra mistrza worker placementu osiągnie sukces na miarę Agricoli, Kawerny, Uczty dla Odyna czy chociażby Pathworka. Mocno w to wierzymy dlatego objęliśmy Reykholt patronatem medialnym. A podstawy do tego mieliśmy mocne, bo część redaktorów GF w Reykholt już grała i wrażenia mieli jak najbardziej pozytywne.

W oczekiwaniu na premierę zapraszamy do lektury instrukcji i zajrzenia na stronę wydawcy, gdzie  możecie znaleźć m.in. link do przedsprzedaży, w trakcie której możecie uzyskać dostęp do 6 dodatkowych kafelków. Poniżej poczytacie natomiast pierwsze wrażenia naszych redaktorów z rozgrywki w Reykholt.

Reykholt-Instrukcja-skompresowany

Do pobrania: instrukcja pdf

Link do przedsprzedaży

 

Przez 7 rund zdobywamy szklarnie, w których hodujemy warzywa (pomidory, sałatę, grzybki, kalafiory i marchewki) a pod koniec każdej rundy dokonujemy zbiorów w sposób znany z Agricoli. To co jest ciekawe – za te zebrane warzywa kupujemy sobie pozycję na torze punktów zwycięstwa. I to mi się podoba” (Pingwin),

Z paru prostych założeń otrzymujemy budowanie rozbudowanej strategii, optymalizację ruchów oraz bolesną karę za każdy najmniejszy błąd bowiem zwycięzca po prostu bierze wszystko. … Podebranie pola znów jest bolesne, a hodowanie kalafiora na wyścigi sprawia wielką frajdę. Kolejny must have na mojej liście.” (Daria),

Nazwisko Rosenberga to dla wielu znak jakości, sam przyznaje, że Agricola i Ora et Labora są grami, w które partyjki nie odmówię. Niemniej cieszę się, że wraca on nową grą do korzeni i odcina się od niezbyt przeze mnie lubianych sandboxów. … Reykholt nie zastąpi mi dwóch wcześniej wymienionych tytułów, lecz bardzo możliwe, że stanie nieopodal nich.” (Marek)

– takimi słowami opisywali Reykholt nasi redaktorzy po pierwszej rozgrywce, która miała miejsce na styczniowym Portalconie (link do pełnej relacji TUTAJ).

Reykholt jest ekonomiczną grą planszową przeznaczoną dla od 1 do 4 graczy opartą na ulubionej mechanice pana Rosenbergaworker placement. Czas rozegrania jednej partii w Reykholt wynosi od 30 do 60 minut i, jak widać z powyższych opisów, gra nie należy do najcięższych tytułów tego autora (sugerowany minimalny wiek graczy wynosi co prawda 12 lat, ale społeczność BGG wskazuje, że do rozgrywki mogą zasiąść już 8-letnie dzieci).

Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć kilku ciekawostek na temat Reykholt zapraszamy pod TEN LINK


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Ragusa – elementarz nie dzieło.

Ragusa zafascynowała mnie… wstępem fabularnym. Orłem z historii nie jestem, niemniej wiem co nieco. Tu zaś dostaję informację o ważnym XV-wiecznym ośrodku handlowym. Zachęcony zanurkowałem w odmęty wikipedii. Opis w polskiej zawiera jedynie spis barokowych zabytków miasta, angielska jednak daje nam dużo obszerniejszą wersję. Do XV wieku od starożytności następował można powiedzieć rozwój stolicy regionu, w XV w. zaś w wyniku rewolucji straciła swój status. Czy był to przewrót po którym uzyskała niezależność, czy też spadek znaczenia internet milczy. Dość powiedzieć, że jeśli w grze jesteśmy budowniczymi jej potęgi w tymże okresie, to coś mi zgrzyta i byłbym wdzięczny za jakiś bardziej szczegółowy rys. Ale jak wiadomo nie dla historii trafiliście na tę stronę… Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap