Home / Patronaty / PATRONAT GF: Clank!

PATRONAT GF: Clank!

Zejść do lochów, dotrzeć do skarbów, schować je do worka, wrócić i żyć w dostatku. Rewelacyjny plan, cóż mogłoby pójść nie tak? Jak to zwykle bywa, zdecydowanie zbyt wiele. Wielki czerwony smok zapadł wprawdzie w drzemkę, ale jego zmysły pozostają nieludzko wyczulone. Kilka fałszywych ruchów, trochę niepotrzebnego hałasu i bestia obudzi się w bardzo, ale to bardzo złym humorze…

Clank!, gra wydawnictwa Renegade Game Studios, to jeden z przebojów minionego roku, o czym świadczy pięć nominacji do nagrody Golden Geek 2016, entuzjastyczne recenzje i nieustanne zainteresowanie nowych graczy (gra od momentu wydania praktycznie nie schodzi z czołówki listy The Hotness portalu Board Game Geek). Dziś mamy przyjemność zapowiedzieć wydanie polskiej wersji tej gry, która ukaże się wkrótce nakładem wydawnictwa Lucrum Games.

Jeśli do tej pory o Clanku jakimś cudem nie słyszeliście: to gra łącząca mechanikę deck-buildingu i push your luck. Karty “napędzają” postać naszego włamywacza zachęcając do eksploracji coraz głębszych partii podziemnej siedziby smoka. Im głębiej zapędzimy się w mroczne korytarze, tym większe czekają na nas łupy. Niestety coś za coś, nasza szansa na przeżycie gniewu przerośniętego jaszczura drastycznie maleje, więc warto dobrze przygotować się na moment, w którym trzeba będzie wziąć nogi za pas. Do gry dostępna jest także darmowa aplikacja na urządzenia mobilne pozwalająca na rozgrywkę solo oraz wprowadzająca dodatkowe urozmaicenia w partiach wieloosobowych.

Games Fanatic obejmuje patronat nad polskim wydaniem Clanka!


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

8 + 16 =