Home / News / Przepowiednie na rok 2013 cz. 16

Przepowiednie na rok 2013 cz. 16

przepowiedniaNa początku każdego nowego roku, różni wieszcze, wróżbici, astrologowie, korzystając ze swoich narzędzi, próbują nam przepowiedzieć nadchodzące wydarzenia. Najbardziej interesują nas graczy te związane z naszym hobby. Specjalnie dla czytelników GF o planach wydawnictwa Fabryka Gier Historycznych opowie Michał Sieńko.

Spośród kilku projektów, nad którymi obecnie pracujemy, w tym roku chcemy wydać co najmniej 3 tytuły. Na pierwszy ogień pójdzie suplement do “Teomachii” – dodamy kilku nowych bogów, aby jeszcze bardziej urozmaicić rozgrywkę. Gra została bardzo pozytywnie przyjęta, a recenzenci i gracze oceniają tytuł wysoko, więc chcemy go przypomnieć i rozbudować. Dodatek ukaże się pod koniec 2 kwartału tego roku, a więcej informacji podamy wkrótce.

Kolejna produkcja będzie skierowana raczej do tzw. niedzielnych graczy i do rodzin. Przede wszystkim ze względu na duże walory edukacyjne. Aczkolwiek gra na pewno zyska wielu zwolenników lżejszych tytułów – jako odskocznia od mózgożernych planszówek będzie idealna. Planujemy ją wypuścić na rynek w 2 kwartale.

Trzeci produkt zostanie wydany na Essen. Mamy przygotowane dwa niemal gotowe projekty, jednak jeszcze nie zdecydowaliśmy, który z nich ukaże się pierwszy. Jeden z tych tytułów nosi nazwę: “Castra: maszeruj albo giń”. W “Castrze” gracz będzie dowodził rzymskim legionem, a jego zadaniem będzie przeżyć. Do najgorszych wrogów będą należeć choroby, brak wody czy jedzenia, upały i inne warunki atmosferyczne. Do tego trzeba będzie odpierać ataki barbarzyńców.

Jeśli nie wydamy “Castry”, to wydamy inną grę, ale na razie nie możemy podać jej roboczego tytułu. Ta produkcja będzie przeznaczona dla 3 graczy, a najważniejszą mechaniką będzie territory control. Gracze wcielą się w siły “Zła” i będą musieli udaremnić poczynania “Dobra”. Ten tytuł, podobnie jak wszystkie nasze gry, będzie nawiązywał do historii, ale w zdecydowanie swobodniejszy sposób. Mity i legendy (ale nie starożytne!) będą ważniejsze niż historia tradycyjna.

Oprócz powyższych gier, które wydamy jako Fabryka Gier Historycznych, mamy też projekty zewnętrzne, ale o nich też nie możemy na razie powiedzieć. Na pewno będą to gry mocno osadzone w historii XX stulecia.

Bardzo ważne dla nas będą tegoroczne targi w Essen, ponieważ nowe tytuły, podobnie jak „Sigismundus Augustus”, są jednocześnie przygotowywane na rynek polski i Zachodni.

O wszystkich naszych planach będziemy informować na bieżąco!


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × 3 =