Home / News / Przepowiednie na rok 2013 cz. 13

Przepowiednie na rok 2013 cz. 13

przepowiedniaJest rok 2013. Różni wieszcze, wróżbici, astrologowie, korzystając ze swoich narzędzi, próbują nam przepowiedzieć nadchodzące wydarzenia. Dziś 13 odcinek przepowiedni, który w zapisie numerologicznym jest 4. Zalety czwórek to efektywność, przedsiębiorczość, profesjonalizm w swoich dziedzinach i o tym wszystkim opowie nam Ignacy Trzewiczek z wydawnictwa Portal.

W rok 2013 wkraczamy z olbrzymią pozytywną energią i gigantyczną mobilizacją. Sukces Robinsona Crusoe na całym świecie świetnie wpłynął na atmosferę w Portalu, potwierdził, że to co robimy ma sens i że wydawnictwo z małego miasta Gliwice na południu Polski może odnieść międzynarodowy sukces.

Styczeń to dla nas głównie przygotowania do dodruków – bardzo dużo czasu pochłania współpraca z partnerami zagranicznymi, którzy szykują lokalne wydania Robinsona. Nie polega to li tylko na wysłaniu im plików i życzenia im dobrej zabawy, lecz ciągłej współpracy. A to Amerykanie chcą z powodów produkcyjnych zmienić plastikowe kostki na drewniane dyski, a to Niemcy chcą zmienić rozmiar pudełka, a to ktoś chce zmienić rewers kart Tajemnic, a to ktoś chce wprowadzić do reguł nowe określenie, że Piętaszek jest Graczem Niezależnym (non player character)… Cóż, choć przygotowanie lokalnych edycji to zadanie lokalnych wydawców, to jednak aktualnie jest to także nasza codzienność. My sami szykujemy dodruk Robinsona Crusoe, wprowadzamy drobne poprawki w podręczniku, usuwamy cztery feralne angielskie teksty na kartach, sprawdzamy na forach (polskich i BGG), czy są rzeczy, które warto poprawić.

Oprócz dodruku Robinsona w styczniu szykujemy także dodruk angielskiej wersji gry Stronghold: Undead, jest to dodatek do Strongholda, który rozszedł się cały w Essen w roku 2010 i od tego czasu gracze dopytywali się, kiedy wreszcie ukaże się nowy druk. Oprócz tego pracujemy nad nową edycją jednej z naszych starszych gier – gra planowana jest na marzec 2013 roku. Oficjalne ogłoszenie co to za gra i jakie szykujemy w niej zmiany pojawi się pod koniec stycznia. Tyle jeśli chodzi o pierwszy kwartał 2013 – głównie dodruki Robinsona plus prace nad tajemniczym projektem.

Co w dalszej części roku? Łącznie na rok 2013 mamy przewidziane 9 projektów związanych z linia gier planszowych oraz 3 projekty, nad którymi będziemy pracować, ale nie mam pewności, iż uda się je sfinalizować w roku 2013. Spośród tych 9 projektów, które są wpisane w nasz plan wydawniczy znajdują się 3 dodatki do naszych gier, 3 nowe edycje naszych gier oraz 3 zupełnie nowe gry. Oprócz tego w roku 2013 ukaże się 6 kolejnych numerów Świata Gier Planszowych – jak zwykle z ciekawymi dodatkami – promocyjnymi komponentami do gier wydanych w Polsce. Zmieniamy także formułę Gwiezdnego Pirata, miesięcznika, który od wielu lat publikujemy w formacie PDF (można go pobrać z naszej strony internetowej lub ze strony sklepu Rebel). Do tej pory pismo miało dwa obszerne działy (Neuroshima oraz Neuroshima Tactics) oraz jeden mniejszy (dział gier planszowych). W tym roku te proporcje ulegną zmianie – Gwiezdny Pirat będzie zawierał o wiele więcej materiałów poświęconych grom planszowym, a nieco mniej Neuroshimie. Tak więc już dziś zachęcam do pobierania Gwiezdnych Piratów – znajdzie się tam wiele dodatkowych materiałów do Neuroshimy Hex, Robinsona i innych naszych gier.


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Ok, Portal, proszę się zlitować i uchylić rąbka tajemnicy co do “3 dodatki do naszych gier, 3 nowe edycje naszych gier” 🙂 PLIIIIIIIIIZ (w tym miejscu robię oczy kota ze Shreka!)

  1. Pingback: Podsumowanie tygodnia | Wydawnictwo Portal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

15 − 4 =