Home / News / Planszostacja 56

Planszostacja 56

PlanszostacjaTego się pewnie nie spodziewaliście 🙂 Essen za progiem, pomyślałem że warto by wskrzesić Planszostację. Ten odcinek króciutki – solo opowiadam o graniu z moim synkiem Adasiem i opisuję Memoir 44. Bez fajerwerków, ale też na początek muszę przecież na nowo przypomnieć sobie gdzie jest mikrofon, nauczyć się znów programu do edycji, etc.

Jeśli technicznie wszystko będzie działać spodziewajcie się następnych odcinków w miarę regularnie, bardzo możliwe że już w większym gronie.

Do planszostacji powinno się zaraz dać zapisać kulturalnie przez iTunes (nazwa oczywiście ‘Planszostacja’) (jeszcze czekam aż Apple zaakceptuje).

Rss do odcinków planszostacji (póki co tylko 56)

Link bezpośredni do pliku mp3

(Jak wiecie sami nic nie pisałem od paru lat, nie montowałem równie długo, pierwszy raz dotykam iTunesa/rss-ów w kontekście podcastów, jeśli coś jest nie tak proszę o informację.)

Linki do wspomnianych w odcinku gier:

Główni bohaterowie:

Wspomniane:


 

Facebook Comments

9 komentarzy

 1. Gratuluje ojcowskiego spełnienia i trzymam kciuki za kontynuację 🙂

 2. Bazik – jedyny człowiek pamiętający o zwyczajach redakcji, takich jak Planszostacja 🙂

 3. Brawo Brawo Brawo. Gratuluję po pierwsze rozgrywek z synem a po drugie wskrzeszenia Planszostacji. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy oby jak u Marcina Wolskiego czekał tylko na okazję, żeby nastąpić.

 4. Bardzo fajna Planszostacja, ja ostatnio też zaczynam grać z moim Krzyśkiem (prawie 6 latek). Na razie jednak w pozycje dla dzieci (Carcassonne Kids, Jurasik), ale parę razy graliśmy też w Kupców i Korsarzy (jednak bardziej na zasadzie zabawy). Muszę spróbować Memoir ’44 – jak mi się spodoba, to może jednak bardziej pocisnę temat wydania go w końcu po polsku? 🙂

 5. Nataniel, ciśnij ile sił! Dobrze wiesz, jak mało jest gier stricte wojennych dla chłopców. Wszyscy znajomi pytają mnie o rady, co kupić 8-10 latkom, a ja się wiję. Powstańcy i 303 są ok, ale tu trzeba mięsa i zapachu prochu!

 6. @Nataniel: Tylko wydajcie po polsku zanim ja syna się dorobię 🙂

 7. Potwierdzam skuteczność Memoira jako gatewaya dla chłopaków. Gramy dobrze ponad rok i nadal cieszy (oczywiście z dodatkami). Teraz (8 lat) odkrywamy Conflict of Heroes. Błogosławię chwilę kiedy na forum sugerowaliście żeby odpuścić Tide of Iron, właśnie na rzecz CoH jako następcy Memoira. Działa idealnie, a Młody zamiast oszczędzać na Ninjago oszczędza teraz na Price of Honour (sic!).

  @Nataniel
  Spoko możesz już próbować uproszczonego Memoira 🙂

 8. Ten odcinek powinien być zatytułowany “Gry dla dużych i małych chłopców” 🙂

  Ale z córką także można świetnie pograć 🙂

  Czekam na odcinek o babskich grach 😉

 9. Przesłuchany. Brawa dla bazika, że reanimował podcast. A jeżeli chodzi o odcinek to fajne są wyznania Michała, że wreszcie nadszedł ten dzień (który tak długo wypatrywał), aż syn wreszcie będzie grał w inne gry niż te przeznaczone dla dzieci. Może w przypadku planszomaniaków warto byłoby wrócić do średniowiecznych metod (albo ortodoksyjnych muzułmańskich), że syn jest oddawany ojcu do opieki dopiero w wieku 6-7 lat? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

czternaście − 5 =