Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / G3 – zapowiedź na najbliższe miesiące

G3 – zapowiedź na najbliższe miesiące

Tegoroczna jesień obfitować będzie w wiele polskojęzycznych wydań. Pojawi się sporo tytułów cięższych, ale też mnóstwo rodzinnych, imprezowych i dla dzieci. Również wydawnictwo G3 przygotowało dla graczy kilka propozycji. Czy odnajdziecie coś dla siebie? Zapraszam do zapoznania się z zapowiedziami z tego wydawnictwa.

 

ŁAMIGŁÓWKI ZAPAŁCZANE

liczba graczy: 1+
wiek: 8+
czas gry: 15 min.

W zestawie znajduje się 50 pomysłowych zagadek z wykorzystaniem figur geometrycznych, przewrotnych trików i gier słownych. Zróżnicowana tematyka oraz kilkanaście typów zadań ułożonych przez doświadczonych logików są gwarancją pożytecznie spędzonego czasu wolnego. Przy rozwiązywaniu zagadek pomocne okazać się może dołączone do zestawu pudełko z 40 zapałkami – nieco większymi niż tradycyjne. Bez obaw, zapałki są niepalne i mają służyć jedynie jako pomoc naukowa. Całość umieszczona została w stylizowanym na klasyczne pudełko z zapałkami opakowaniu. Łamigłówki zapałczane to jeden z najpraktyczniejszych sposobów na to, by mile spędzić czas, a przy okazji zapewnić aktywność szarym komórkom. To klasyczna zabawa z nowymi pomysłami.

 

CZARNE HISTORIE – SEKS I ZBRODNIA

autor: Nicola Berger
liczba graczy: 2+
wiek: 18+
czas gry: 2-222 min.

Humor i zbrodnia  to elementy nieodłączne każdej edycji tej kultowej gry imprezowej. Do najnowszego wydania dołączono jeszcze odrobinę pikanterii, ludzkie fantazje i namiętności. Zgadza się – tu główną rolę odgrywa seks! Czarne historie  ̶  Seks i zbrodnia to szczególna edycja na mapie gier imprezowych. Wydanie to przeznaczone jest dla osób pełnoletnich o dużym poczuciu humoru i z dystansem do spraw związanych z seksem. Na kartach znajdują się różnorodne zagadki, w których tematem przewodnim jest właśnie seks, i to nie tylko między kobietą i mężczyzną… Nowe historie są naprawdę gorące!

 

CZARNE HISTORIE – BOŻE NARODZENIE

autorzy: Corina Harder i Jens Schumacher
liczba graczy: 2+
wiek: 18+
czas gry: 2-222 min.

Święta w każdym zakątku świata są niezwykłe. Czarne historie – Boże Narodzenie to intrygujące opowieści o świątecznych zwyczajach z różnych krajów. Te pełne miłości święta łatwo mogą zamienić się w katastrofę, jest przecież tyle zagrożeń, które na nas czyhają w tym okresie. Niestety nie wszyscy doskonale radzą sobie ze świątecznymi obowiązkami i tradycjami. Niektóre z nich okazują się po prostu niemożliwe do wykonania… Na co zwrócić uwagę przyjmując gości we własnym domu? Czego lepiej nie jeść i jakie prezenty wybierać? Zabawa z Czarnymi historiami – Boże Narodzenie zaangażuje całą rodzinę na wiele godzin. Zanim niektórzy zaczną skakać sobie do gardeł, lepiej zająć się rozgryzaniem zagadek opisanych na kartach.

 

7 SMOKÓW

autor: Andrew Looney
liczba graczy: 2-5
wiek: 6+
czas gry: 20 min.

Smoki, które stały się bohaterami w grze Andrew Looneya mogą zionąć ogniem i władać potężną magią. Najważniejsze jednak, że zostały okiełznane przez uczestników i pomagają im w osiągnięciu celu. Barwy inspirowane żywiołami tego świata, w połączeniu z pełną zaskakujących zwrotów akcji rozgrywką to kwintesencja gry karcianej 7 smoków. Przeznaczona jest ona dla 2-5 osób w wieku od 6 lat. Zasady są bardzo proste i można wytłumaczyć je dosłownie w 2 minuty. Chodzi o to, aby układać karty tak, żeby pasowały do siebie kolorami. Należy połączyć w jeden ciąg siedem smoków we właściwym dla siebie kolorze, który dla każdego gracza wyznacza odpowiednia karta celu. Każda rozgrywka przebiega bardzo płynnie, jest zupełnie nieprzewidywalna i gwarantuje świetną zabawę całej rodzinie.

 

HALLI GALLI

autor: Haim Shafir
liczba graczy: 2-6
wiek: 6+
czas gry: 15 min.
Popularna na całym świecie gra Halli Galli niebawem będzie dostępna w polskiej wersji językowej. Owoce to nie tylko składniki codziennego jadłospisu. Śliwki, truskawki, banany i limonki to również elementy przedstawione na kartach z gry Halli Galli.
Po rozdaniu wszystkich kart uczestnicy po kolei wykładają po jednej karcie ze swojego stosu na stół. Jeśli na odkrytych kartach znajdzie się dokładnie pięć owoców jednego rodzaju, należy uderzyć dłonią w dzwonek. Ten z graczy, który zrobi to jako pierwszy, zgarnia wszystkie karty. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej kart. Gra jest doskonałym treningiem spostrzegawczości, dostarcza wesołej zabawy całej rodzinie.

 

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

pięć + jeden =