Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / GRANNA – nowości na drugie półrocze 2012 r.

GRANNA – nowości na drugie półrocze 2012 r.

Za kilka dni zaczyna się wrzesień, dość ważny miesiąc. Jest to początek jesienno-zimowego wysypu gier. Już dziś mogę zaprezentować Wam sporo nowości z wydawnictwa Granna, z którymi warto się zapoznać. Są to gry dla dzieci i dorosłych, oraz łamigłówki na nadchodzące długie wieczory.

 

 

Rancho
Autor gry: Michał Stajszczak wg idei prof. Karola Borsuka
Ilustracje: Piotr Socha
Wiek graczy: od 7 lat
Liczba graczy: 2-6
Z okazji 15 lat Super farmera na polskim rynku, wydana zostanie nowa gra, której mechanika nawiązuje do bestsellerowego Super farmera. Rancho daje graczom więcej możliwości decyzyjnych, co czyni grę bardziej skomplikowaną. W grze kupujemy pastwiska, każde zwierzę musi mieć swoje miejsce i dodatkowo trzeba je strzec przed atakującymi wilkiem i lisem.

Premiera prasowa będzie miała miejsce 25 września w Muzeum Powstania Warszawskiego, zaś dla  graczy na Kotle w Warszawie 29.- 30.09.2012.

Nos w nos
Autor gry: Łukasz Pogoda
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
Wiek graczy: 4-8 lat
Liczba graczy: 1-4
Jest to trzecia gra z serii Zmysły po recenzowanych na łamach GamesFanatic.pl gier Tęcza i Bim Bom. Jest to gra o zapachach, w trakcie której dzieci mają za zadanie rozpoznać zapachy umieszczone w plastikowych pudełeczkach. Gra zawiera 2 warianty.

Premiera gry przewidziana jest na październik.

IQ Granna
Będzie to seria gier edukacyjnych sięgających do ważnych szkolnych tematów. Są to nowe, poprawione wydania. W serii pojawią się następujące tytuły:

 • Karta Rowerowa – gra edukacyjna przygotowująca dzieci do egzaminu na kartę rowerową. Przeznaczona jest dla 2-4 graczy, w wieku 6-12 lat.
 • Quiz ortograficzny – gra edukacyjna, która pozwala dzieciom utrwalić prawidłową pisownię trudnych wyrazów. Przeznaczona jest dla 1-6 graczy, w wieku 7-12 lat.
 • Quiz wiem wszystko – quiz zawiera pytania dotycząca wielu dziedzin. Dodatkowo, na obrazkach zilustrowane zostały znane przysłowia, które można wykorzystać również do gry w kalambury. Przeznaczona jest dla 1-6 graczy, w wieku 6-10 lat.
 • Rodzinki – gra porządkuje wiedzę dzieci na temat świata zwierząt. Przeznaczona jest dla 2-4 graczy, w wieku 4-8 lat.
 • Dwa razy dwa – gra edukacyjna ucząca od niechcenia tabliczki mnożenia. Przeznaczona jest dla 1-6 graczy, w wieku powyżej 6 lat.

Premiera już we wrześniu.

Znana już w Polsce wyśmienita seria łamigłówek Smart zostanie powiększona o kolejne 6 tytułów. Są to łamigłówki przeznaczone dla 1 gracza i zostaną wprowadzone na rynek już we wrześniu.

IQ Fit
W tej łamigłówce z elementów 3D układamy obrazki w 2D. Mały format powoduje, że znakomicie sprawdza się w podróży. Dostajemy 120 zadań podzielonych na 4 stopnie trudności. Przeznaczona jest dla graczy w wieku 6-99 lat.

Arka Noego
Jest to łamigłówka, w której zadaniem graczy jest umieszczenie wszystkich kafelków ze zwierzętami w Arce Noego. Dzięki poręcznemu opakowaniu i magnetycznym elementom, gra sprawdzi się w każdej podróży. W grze jest 48 zadań. Przeznaczona jest dla graczy od 7 roku życia.

Kokoszki
Zadaniem gracza jest umieszczenie kokoszek na jajkach. Wszystkich zadań jest 48 i podzielone są na 4 poziomy trudności. Dla graczy od 6 roku życia.

Tajemnice świątyni
Zadaniem gracza jest ucieczka ze świątynnego labiryntu. Wszystkich zadań jest 48 i podzielone są na 4 poziomy trudności. Dla graczy od 7 roku życia.

Anakonda
Zadaniem gracza jest ułożenie węża od głowy do ogona z wykorzystaniem wszystkich elementów. Wszystkich zadań jest 100 i podzielone są na 4 poziomy trudności. Dla graczy od 8 roku życia.

Złam to
Dwukolorowe rzędy kulek można w niektórych miejscach łamać i zginać. Wszystkie odpowiednio połamane elementy należy umieścić na planszy. Wszystkich zadań jest 60 i podzielone są na 4 poziomy trudności. Dla graczy od 8 roku życia.

A teraz coś zupełnie nowego. Granna jako wyłączny dystrybutor na Polskę produktów izraelskiej firmy Koontz ™, wprowadza 8 produktów. Są to puzzle naukowe – iskrzące pomysłami spotkanie nauki i życia codziennego. W skład serii wejdą:

 • Koło bumerang
 • Kalejdoskop
 • Zegar
 • Spacer po linie
 • Zamek szyfrowy
 • Pingwin
 • Karuzela

 


 

Facebook Comments

One comment

 1. Pierwszym rzutem oka przeczytałem “Pancho” 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

1 × 2 =