Home / Edycja 2012 / Gra Roku 2012 – głosowanie publiczne rozpoczęte!

Gra Roku 2012 – głosowanie publiczne rozpoczęte!

Już można głosować na swoje typy do nagrody Gry Roku 2012. Na stronie Nagrody znajdziecie informacje dotyczące głosowania. Tak jak w latach ubiegłych, możecie wyrazić w ten sposób poparcie dla trzech tytułów, które uważacie za godne uwagi i polecenia. Gra, która dostanie najwięcej Waszych głosów, otrzyma tytuł Gra Roku –  Wyróżnienie Graczy.

Głosowanie trwa do 29 maja.


 

Facebook Comments

20 komentarzy

 1. Od razu, uprzedzając pytania – Kapituła rozpatrzyła odwołania i przez głosowanie zadecydowała o podtrzymaniu decyzji o braku kwalifikacji dla Nowej Ery, Gry o Tron i Dixit Odyssey.

 2. Wybór Gry Roku 2012 … w maju?! Dobre!
  Ale w sumie choinki świąteczne już się w marketach pojawiają w październiku…

 3. Przeczytaj zanim się wypowiesz – do konkursu kwalifikują się gry wydane w 2011, a 2012 to rok przyznania nagrody.

 4. “Kapituła rozpatrzyła odwołania i przez głosowanie zadecydowała o podtrzymaniu decyzji o braku kwalifikacji dla Nowej Ery, Gry o Tron i Dixit Odyssey.”

  No cóż, to bardzo słaba decyzja, jeśli chodzi o NE i GoT. Powiedziałabym, że w stosunku do NE wręcz nieregulaminowa :/. Ogromna szkoda.

 5. schizofretka

  Zagłosowałem. Też mi się wydaje, że decyzja o wykluczeniu NE i GoTa jest bardzo kontrowersyjna i przydałaby się argumentacja konkretniejsza niż ‘tak postanowiliśmy’. I tak raczej by nie wygrały, a tak pojawia się precedens.

 6. Dyskusja wokół w/w tytułów sprowadziła się do interpretacji zapisu pkt. 5) Rozdz.4 Regulaminu, który mówi:

  “Wznowienie, nowa edycja lub nowa wersja gry mogą zostać zakwalifikowane do konkursu tylko jeśli zostały wprowadzone znaczące zmiany w mechanice gry (istotne zmiany w zasadach, zmiana liczby graczy, zmiana liczby i rodzaju komponentów zawartych w grze, ważne zmiany układu planszy lub innych elementów gry).”

  Jest to najmniej “namacalne” kryterium, dlatego opinie były podzielone.

 7. Moje typy:

  Posiadłość Szaleństwa
  Ora Et Labora
  Na Chwałę Rzymu

 8. No to tym bardziej kontrowersyjna jest to decyzja, skoro w Grze o Tron zmieniły się i liczba graczy, i komponenty, i układ planszy, i zasady. Tak samo z Nową Erą. W każdym przypadku są to gry znacząco różniące się od oryginałów – można wręcz powiedzieć, że są to sequele;) Dlatego moim zdaniem powinny przystąpić do nagrody właśnie z tego powodu, że są to ulepszone wersje tych gier, więc opinia, czy zasługują na bycie “grą roku” powinna zostać zrewidowana. Howgh! 😉

 9. @melee – na dwie ostatnie zagłosowałem. Jedynka to chyba jednak będzie “Zimna Wojna”.

 10. Pupile podziemi
  Władcy podziemi
  Ora et Labora

  Wielkich dylematów nie było 🙂

 11. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mam tu wpisać gry na które głosuję? Tak wnioskuję z powyższego :/

 12. Taka zabawa co roku. Ale kto chce, to się w to nie bawi. Np. ja 🙂

 13. @Folko, oczywiscie,ze nie musisz, spokojna glowa 😉

 14. Głosowanie odbywa się na stronie Nagrody, ale kto chce może się pochwalić swoimi typami. Wyniki i tak Was pewnie zaskoczą ;P

 15. Wynik… wynik nas zaskoczy, bo doprosić się o ogłoszenie drugiego miejsca nie można od roku (2 lat?) :).
  … a wygra Kolejka albo The Resistance 🙂

 16. Decyzja jury o wykluczeniu GoT i NE jest śmieszna, jeśli idzie o punkt, o którym pisze Veridiana. W obu grach występują nowe elementy. Np. w GoT są to rzeczy obecne w dodatkach (dodatki te nie podlegają konkursowi) oraz nowe zasady na kartach a także nowe karty, co oczywiście znacząco zmienia rozgrywkę. W NE jest to absolutnie zmieniony okład planszy, cały pakiet kart oraz wygląd elementów.

  Co nie graliście czy co?

 17. też bym się chętnie dowiedział ilu członków jury (szczególnie tych głosujących na ‘nie’) grało i w 51 Stan i w Nową Erę…

 18. Jeśli chodzi o GoT, to moim zdaniem jury ma racje. Parę zmienionych kart plus wieże i porty niewiele zmienia w grze. Gdyby w grze wprowadzić zasady z Nawałnicy Mieczy, to co innego. To byłaby inna gra.
  Natomiast Nowa Era to właściwie nowa gra. Komplet nowych kart, komplet nowych żetonów i drewnianych znaczników. I wreszcie dodane kilka nowych regół, które mocno zmieniają rozgrywkę. Tu się chyba jury nie popisało.

 19. schizofretka

  2ed GoTa nie jest bardzo różne od pierwszej edycji. Niemniej, wszystkie wymienione w regulaminie punkty spełnia (a zmiany nie sprowadzają się tylko do wchłonięcia elementów z dodatków), więc decyzja jest bardzo arbitralna i dlatego nie podoba mi się. Nikt nie każe przydzielać takiemu wznowieniu nagrody (powiedzmy ze względu na niską nowatorskość), ale wykluczenie, wobec bardzo konkretnych warunków kwalifikacji, brzydko wygląda.

  Czemu nie są publikowane 2-gie i 3-cie miejsca w wyróżnieniu graczy? Wątpię, by Pupile lub Władcy (moje typy, przed GTR) wygrali, ale miłoby zobaczyć je choć trochę docenionymi.

 20. Nie wiem jakie grono zazwyczaj głosuje w tym blebiscycie(czy tylko forowicze czy raczej szersze grono), ale jeśli patrzeć na popularność to wygra faktycznie Kolejka albo Dobble;P Natomiast jeśli przeważać będą “nasi” to obstawiałbym Zimną Wojnę albo Na chwałę Rzymu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

15 + szesnaście =