Home / News / Stacja Kredens – odcinek 3

Stacja Kredens – odcinek 3


Trzeci odcinek stacji Kredens zaprasza nas na wyprawę do Metropolis, miasta pełnego architektów walczących o kontrakty na budowę wspaniałych wieżowców. Po odwiedzinach w Metropolils będzie zaś można udać się do wagonika restauracyjnego, gdzie toczą się arcyciekawe debaty – tym razem na temat tego, jakie aktywności okołoplanszówkowe pochłaniają cię najbardziej… Zapraszamy!

Stacja Kredens 3 [56MB]


 

Facebook Comments

3 komentarze

 1. Ciesze sie, ze po raz kolejny udaje sie Was posluchac – moze byscie cos czesciej probowali tworzyc?

  W kwestii Metropolys zupelnie sie z Wami nie zgadzam – praktycznie w kazdym aspekcie. Co tylko dowodzi, ze warto, bysmy czasem goscinnie pomieszali sklad -bylyby bardziej zazare dyskusje :-).

  No i ostatnia sprawa – plik jest bardzo duzy, a tylko 50 minut. Nie da sie jakos go zmniejszyc? Ledwo mi sie zmiescil do komorki…:-)

 2. ciekawy odcinek – szczególnie jego druga część. Na początku tłumaczenia Metropolys warto było zacząć od tematu (co było wspomniane na końcu że jest się architektem itd), a zaczęło się od plastikowych kloczuszków-budynków z cyferkami i czy to na planszy nazywamy regiony czy sąsiedztwa. Przez to wyszło trochę sucho.

  Za to dyskusja o aktywnościach okołogrowych bardzo ciekawa. Tylko Trzewika strasznie słabo było słychać – chyba za daleko od mikrofonu siedziałeś.

  Czekam na kolejny odcinek a pomysł Szymona o wymieszaniu składu od czasu do czasu bardzo mi się podoba

 3. Krzysztof Miernik

  Bardzo fajny odcinek, wysłuchałem z przyjemnością. Zastanawiałem się tylko czy gdyby nie to, że mam Metropolys to czy umiałbym sobie wyrobić jakieś zdanie na temat gry na podstawie tego co usłyszałem. Może rzeczywiście warto było zarysować najpierw temat, piękne ilustracje w stylu retro-future, a dopiero potem przejść do mechaniki. Ale z drugiej strony może lepiej zaintrygować słuchaczy, a jak ktoś chce, to zdjęcia gry bez problemu obejrzy.

  Kontynuując temat Metropolys to nie zgodzę co do opinii na temat wyważenia i skalowalności gry. Strałem się przekazać moje wyliczenia na forum gry-planszowe.pl z których wynika, że w przypadku 2 i 3 graczy pary misja/kolor mogą mieć silne znacznie. Jak dla mnie gra się skaluje źle i nadaje się tylko dla 4 osób – gdzie rzeczywiście wydaje się być dobrze wyważona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

3 × jeden =