Home / News / 5. edycja Festiwalu Gier Planszowych

5. edycja Festiwalu Gier Planszowych

Startuje 5. edycja Festiwalu Gier Planszowych.

To fantastyczna zabawa i trening dla umysłu!

Gdy nie ma prądu, pada deszcz lub oczy są już zmęczone kolejnym serialem, w długie, jesienne wieczory pojawia się ona – zaskakująca i angażująca planszówka. Bohaterka Festiwalu Gier Planszowych, który już na przełomie września i października rozegra się w dziesięciu polskich miastach w salonach sieci Empik. Wydarzenie połączy przy jednym stole osoby z różnych pokoleń, a przy okazji da masę radości oraz poczucie dobrze spędzonego czasu. W tym roku podczas już 5. edycji pojawi się również szansa dla wyjątkowo kreatywnych graczy: konkurs na rodzinną grę planszową.

Jedna plansza, nieograniczone możliwości

Dlaczego sięgamy po nowe tytuły gier lub wracamy do tych, które są już mocno ograne? O wpływie gier planszowych na rozwój nie trzeba chyba już nikogo przekonywać. Planszówki uczą dyscypliny, przestrzegania zasad a nawet empatii. Pomagają też kształtować umiejętności analityczne oraz logicznego myślenia. Wystarczy szybki rzut oka na półkę z grami w sklepach, by przekonać się, że ich bogactwo tematyczne jest olbrzymie. Każda dziedzina życia, wiedzy, sztuki i rozrywki została zaadaptowana na grę. Wśród nich znajdują się pozycje dla dzieci, ekonomiczne, wojenne oraz kooperacyjne. – Kiedy zapytałem znajomego z branży, co jego zdaniem powinna mieć idealna planszówka, odpowiedział, że gra składa się z trzech bardzo ważnych elementów. Są to: mechanika, ilustracje i temat – opowiada Michał Herman, redaktor prowadzący w wydawnictwie Fox Games.

Nowości, klasyki i edycje kolekcjonerskie

29 i 30 września oraz 6 i 7 października – podczas Festiwalu Gier Planszowych – w salonach Empiku w Warszawie, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Dąbrowie Górniczej oraz Katowicach będzie można zapoznać się z premierami tego sezonu, przetestować bestsellery i niszowe tytuły. Próbne partie będzie można rozegrać z osobami, które nie tylko świetnie znają reguły, ale też potrafią je wyjaśnić i zaprezentować w praktyce. Dodatkowo z okazji obchodów jubileuszu 70-lecia Empiku powstała limitowana edycja popularnej gry Dobble Kultura. Karcianka zawiera 55 kart ze specjalnie opracowanymi obrazkami kojarzącymi się z kulturą, nawiązującymi m.in. do książek, filmów czy muzyki. A już w listopadzie swoją premierę będzie miała limitowana edycja gry Monopoly.

Zaprojektuj grę rodzinną!

W warszawskiej Arkadii, w sobotę 29 września o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie z ekspertami w dziedzinie planszówek: Adamem Kwapińskim, Filipem Miłuńskim oraz Michałem Hermanem. A tydzień później, 6 października o godz. 14.00, będzie można porozmawiać z właścicielem wydawnictwa Portal Game, Ignacym Trzewiczkiem. Panowie opowiedzą o swojej pasji, zdradzą jak tworzy się gry od podstaw i odpowiedzą na wszystkie pytania, by zainspirować słuchaczy do stworzenia własnej planszówki.

Na tegorocznym festiwalu swój debiut będzie miał konkurs na rodzinną grę planszową. – Gra rodzinna powinna być uniwersalna, czyli tak skonstruowana, żeby mogły w nią zagrać dzieci, które posiadają już umiejętności czytania i liczenia; żeby mogli w nią zagrać dorośli, a także żeby wszyscy mogli zagrać razem – mówi projektant gier, Filip Miłuński. Prototypy gier, będzie można nadsyłać do 14 grudnia. Ogłoszenie wyników konkursu zapowiadane jest na 20 lutego 2019 roku. Główną nagrodą będzie wydanie zwycięskiej gry, promocja tytułu w Empiku oraz gaża autorska. Organizatorem konkursu jest Grupa Wydawnicza Foksal, której partneruje Empik. Regulamin konkursu na projekt rodzinnej gry będzie dostępny od 28.09 na stronie: https://www.empik.com/regulaminy-empiku

Jesiennej edycji Festiwalu Gier Planszowych towarzyszy też wiele dodatkowych atrakcji, w których do zdobycia będą liczne nagrody. Do wspólnej zabawy zapraszają Empik oraz wydawcy gier planszowych: Rebel, Fox Games, Trefl, Zielona Sowa, Nasza Księgarnia, Egmont, Winning Moves, Granna, TM Toys, Mattel, Tactic, Portal Games, Hipokampus, MDR Dystrybucja, Epee.

Festiwal Gier Planszowych

Terminy i lokalizacje

29-30 września, godz. 12:00-18:00

empik Arkadia, Warszawa, ul. Jana Pawła II 82

empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

empik Kaskada, Szczecin, ul. Niepodległości 36

empik Galeria Dominikańska, Wrocław, pl. Dominikański 3

empik Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34

empik, Plaza, Lublin, ul. Lipowa 13

empik Stary Browar, Poznań, ul. Półwiejska 42

empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, al. Grunwaldzka 141

empik Pogoria, Dąbrowa Górnicza, ul. Sobieskiego 6

6-7 października, godz. 12:00-18:00

empik Arkadia, Warszawa, ul. Jana Pawła II 82

empik Port Łódź, Łódź, ul. Pabianicka 245

empik Kaskada, Szczecin, ul. Niepodległości 36

empik Pasaż Grunwaldzki, Wrocław, pl. Grunwaldzki 22

empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11

empik, Plaza, Lublin, ul. Lipowa 13

empik Stary Browar, Poznań, ul. Półwiejska 42 (6.10 wydarzenie Monopoly Poznań)

empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, al. Grunwaldzka 141

empik Galeria Katowicka, Katowice, ul. 3 Maja

Informacje o konkursie

Regulamin:

Regulamin na projekt gry rodzinnej dostępny od 28.09:

https://www.empik.com/regulaminy-empiku

Termin nadsyłania prototypów gier: 28 września – 14 grudnia

Ogłoszenie wyników konkursu: 20 lutego 2019

Jury konkursu: Michał Herman (Fox Games), Maciej Wrzosek (Empik),

Filip Miłuński (Lucky Duck Games)

Nagroda: Wydanie gry, promocja w empiku oraz gaża autorska

Kontakt dla mediów:

Karolina Małolepsza

Business & Culture

tel.: 795 919 609

e-mail: k.malolepsza@businessandculture.pl

Monika Marianowicz

Rzecznik Prasowy Empiku

kom: 603 114 646

e-mail: monika.marianowicz@empik.com

https://twitter.com/rzecznikempik

Empik to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek, obecna na rynku od 70 lat. Pomaga każdemu odkrywać i rozwijać pasje – niezależnie od tego czy to sport, literatura, ogród czy wystrój wnętrz. Daje najszerszy i kompleksowy wybór jakościowych produktów z wielu dziedzin – nie tylko książek, płyt, filmów, gier planszowych, biletów na wydarzenia, artykułów kreatywnych czy zabawek, ale również dodatkowo online: produktów i akcesoriów sportowych, do domu, elektronicznych i dla dzieci. Odbiorcy Empiku mogą liczyć na fachową pomoc, poradę w wyborze i informacje o oferowanych artykułach a także na ciekawe, spersonalizowane inspiracje zakupowe w programie Mój Empik. Organizowane przez Empik wydarzenia – tj. spotkania autorskie, różnego rodzaju warsztaty, wystawy, koncerty, dyskusje – pobudzają pasje i wzbogacają codzienność. Jako jeden z nielicznych sklepów Empik działa wielokanałowo – poprzez sieć salonów stacjonarnych, sklep internetowy – jeden z największych w Polsce, istniejący od 20 lat i aplikację mobilną, inspirując do dzielenia się radością i pasją z innymi.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewiętnaście − szesnaście =