Home / News / Trzy nowe, wiosenne gry od Egmontu

Trzy nowe, wiosenne gry od Egmontu

Już niebawem nakładem Egmont Polska ukażą się trzy nowe gry planszowe. Hit – Polska Luxtorpeda, a także nowa gra z serii „Zagraj ze mną” – Tomcio i wiosenne porządki i nowy tytuł w serii „Rodzinka wygrywa”- Wyprawa do babci.

Polska Luxtorpeda posiada bardzo proste zasady i aż 98 efektownych ilustracji! Jest to gra na pamięć i refleks. Gracze wykładają kolejne karty z różnych kategorii (np. Polskie zwierzęta, Pojazdy, Krajobrazy czy Sławni Polacy) i muszą zapamiętać ich położenie na stole. Cały czas pojawiają się nowe karty, a niektóre są zabierane, więc łatwo się pomylić, co wywołuje wiele emocji i salwy śmiechu.

W grze występują różne obiekty, postacie i wydarzenia nawiązujące do polskiej kultury i historii. Jednak żeby wygrać, nie trzeba ich znać, tutaj liczą się dobra pamięć i refleks.

Jest to jedna z najlepszych gier imprezowych, przy której świetnie będą bawić się młodsi i starsi gracze. Pudełko zawiera wersję podstawową, w którą mogą grać nawet pięcioletnie dzieci oraz rozszerzenia dla starszych lub bardziej doświadczonych graczy.

Liczba graczy: 2-8 osób
Wiek graczy: 6-106 lat
Premiera: 13 kwietnia 2017

Tomcio i wiosenne porządki, to gra z lubianej serii “Zagraj ze mną”, w którą mogą grać już trzyletnie dzieci. W pudełku znajdują się najwyższej jakości drewniane elementy.

Tylko spójrzcie, jaki bałagan! Nic nie leży tam, gdzie powinno. Musimy jak najszybciej uporządkować te przedmioty. Jednak gdzie co powinno się znaleźć? Czy gumowa kaczuszka może stać na talerzu obok owoców? Na pewno nie! Na szczęście, z pomocą już spieszy nasz mały przyjaciel Tomcio!

Tomcio i wiosenne porządki to wesoła gra rodzinna. Najmłodsi gracze będą ćwiczyć rozpoznawanie kształtów i kolorów, a także nabierać nawyku sprzątania po sobie.

Liczba graczy: 2-4 osób
Wiek graczy: 3+
Premiera: 4 kwietnia 2017 r.

W Wyprawę do babci z serii “Rodzinka wygrywa”, rodzinną grę kooperacyjną, możecie zagrać już z trzylatkiem.

Czas spakować plecaki i zacząć wycieczkę!

Ale zwykły spacer zamieni się w niesamowitą przygodę, gdy drogę zagrodzi wartki strumień lub gęsty las, a nad głowami rozszaleje się burza.

W czasie Wyprawy do babci gracze muszą sami wymyślać, jak poradzić sobie z kolejnymi przeszkodami. Mogą wspólnie wybierać przydatne przedmioty, dyskutować jak ich użyć, razem cieszyć się zwycięstwem. Najdziwniejsze pomysły dzieci i rodziców mile widziane. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia graczy.

Liczba graczy: 2-8 osób
Wiek graczy: 3-103
Premiera: maj 2017

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

piętnaście − 8 =