Home / News / Podsumowanie akcji Planszówki w pociągach PKP Intercity

Podsumowanie akcji Planszówki w pociągach PKP Intercity

Blisko 400 rozgrywek, 15 godzin wspólnej zabawy, wiele pozytywnych emocji i uśmiechu – tak można podsumować akcję “Planszówki w pociągach PKP Intercity”. W ostatni weekend lutego przewoźnik, wspólnie z firmą REBEL, przygotował specjalną atrakcję dla podróżnych. Pasażerowie dwóch składów kategorii InterCity mogli zagrać w nowoczesne gry towarzyskie.

Co robić podczas podróży pociągiem? To odwieczne pytanie wielu pasażerów. W ostatni weekend, 25-26 lutego 2017 roku, PKP Intercity wspólnie z wydawcą nowoczesnych gier planszowych i towarzyskich REBEL, zaproponowało podróżnym wyjątkową aktywność. Pasażerowie sobotniego pociągu IC Konopnicka relacji Wrocław Główny – Białystok oraz niedzielnego IC Sukiennice relacji Gdynia Główna – Kraków Główny mogli w trakcie przejazdu zagrać w nowoczesne gry towarzyskie. Firma REBEL udostępniła podróżnym najpopularniejsze tytuły: Dobble, Timeline: Polska, Wsiąść do Pociągu, Domek, Dixit czy Story Cubes.

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie grami planszowymi wśród różnych grup wiekowych czy społecznych. Zamiast wieczornego oglądania telewizji czy gry na komputerze, coraz więcej osób spędza czas grając w planszówki z rodziną czy z przyjaciółmi. To odprężająca, dająca wiele radości i energii forma spędzenia wolnego czasu – powiedział Paweł Kurnatowski z firmy REBEL.

Pilotaż akcji został przeprowadzony w ostatni weekend lutego, wieńczący ferie zimowe w 5 województwach w kraju. “Planszówkowe” pociągi przebyły łącznie 1270 km. Podróżni brali udział w 20-30 minutowych sesjach, przy wsparciu ekspertów REBELA, którzy m.in. tłumaczyli zasady i odpowiadali na ich pytania. W strefie planszówek rozegrano blisko 400 rozgrywek. Wśród podróżujących osób znaleźli się pasjonaci gier planszowych: najmłodsi brali udział w zabawie w Dobble z rodzicami, wracająca z ferii młodzież chętnie rywalizowała w rozgrywkach Story Cubes, a pasjonaci historii wygrywali kolejne rundy grając w Timeline. Każdy z pasażerów znalazł planszówkę dla siebie.

Cieszymy się, że pilotażowa akcja z planszówkami w pociągach PKP Intercity spotkała się z tak dużym zainteresowaniem podróżnych. Do pasjonujących rozgrywek przystąpiło ponad 150 osób. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się powtórzyć akcję gier planszowych w naszych składach – powiedział Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

1 + 17 =