Home / Zapowiedzi / Lucrum Games prezentuje Gorączkę Podziemnej Mocy!

Lucrum Games prezentuje Gorączkę Podziemnej Mocy!

Wojownicy Podziemi grają w Dobble na dwie ręce!

To oznacza jedno… dopadła ich GORĄCZKA PODZIEMNEJ MOCY!

Są gry, w których wcielasz się w dzielnego bohatera heroicznie gromiącego hordy potworów. Czy może być coś lepszego? Owszem, wcielenie się w dwóch bohaterów jednocześnie i gromienie jeszcze większych hord potworów!

Zejdźcie do mrocznych podziemi i zmierzcie się z kolejnymi falami przebrzydłych monstrów oraz Władcą Podziemi albo jego Smokiem. Zbierajcie doświadczenie i ogołacajcie truchła wrogów ze złota.

I już palicie się do Walki, i na wyścigi chcecie łoić potwory aż miło! Niech niewidzialna ręka łomotu rzuci Was w sam wir tej straszliwej jatki! Niech Gorączka Potwornej Mocy będzie z Wami!

 

 

 

 

 

 

Ojciec  i syn ręka w rękę!

Gorączka Podziemnej Mocy to druga obok Wyspy Kwitnącej Wiśni (Honshu) gra fińskiego wydawnictwa Lautapelit.fi, która zostanie wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Lucrum Games. Autorem tego tytułu jest doskonale znany polskim graczom Rustan Håkansson (Wojna Narodów oraz dodatek Dancer do Neuroshimy Hex!) oraz jego nastoletni syn Eli. Tym razem szwedzki projektant uderzył w lżejszy kaliber rozgrywki, ale uderzenie wyszło… bardzo mocne. Nie powstydziłby się go sam Bruce Lee wraz ze swymi wściekłymi pięściami.

Gra stanowi mariaż przygodówki (znawcy tematu użyli by pewnie określenia dungeon crawler) oraz  gry zręcznościowej, w której bardzo istotna jest spostrzegawczość. Dla nas to po prostu Wojownicy Podziemi grający w Dobble i Jungle Speed równocześnie!

Warto zaznaczyć, że gra oryginalnie dedykowana dla 3-5 graczy w polskim wydaniu zostanie wzbogacona o wariant dwuosobowy.

 

 

 

 

 

 

Bić albo nie bić, oto jest pytanie!

Jak przystało na grę imprezową zasady są niezwykle proste. Każdy gracz kontroluje dwóch bohaterów o unikalnych zdolnościach – jeden z nich reprezentowany jest przez lewą rękę gracza, a drugi przez prawą. W każdej turze gracze odsłaniają po dwie karty potworów i… jednocześnie rzucają się na nie z gołymi rękami. Dosłownie należy “sklepać” potwora otwartą dłonią. Oczywiście klepanie na oślep może spowodować opłakane skutki, bowiem każdy potwór wymaga innych umiejętności do pokonania. Jeśli zaatakujemy potwora niewłaściwym bohaterem (czyli błędnie wybraną ręką), to my staniemy się ofiarą maszkary.  Czasem może się opłacać skorzystanie z obu rąk, by połączonymi siłami obu bohaterów poskromić silniejszą bestię.

        

Prawdziwa przyjemność przychodzi po walce, kiedy zbieramy łupy, a za zdobyte doświadczenie możemy awansować naszych bohaterów zwiększając ich zdolności. To jak w komputerowej grze Diablo, gdy możemy sobie dodać taką czy inną zdolność, a potem lać coraz mocniejsze potwory.

Wygra oczywiście najbogatszy, ale nawet jeśli zakończycie grę bez fury złota, to na pewno wzbogacicie się o dobre kilkanaście minut niesamowitych emocji i gromkiego śmiechu.

Na postawione w śródtytule pytanie Gorączka Podziemnej Mocy udziela jedynie słusznej odpowiedzi!

Planowana premiera gry: marzec/kwiecień 2017.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

12 + jedenaście =