Home / News / TIK TAK BUM i TIK TAK BUM JUNIOR

TIK TAK BUM i TIK TAK BUM JUNIOR

WYBUCHOWE GRY W NOWEJ ODSŁONIE

Piaseczno, dnia 5 grudnia 2016r.

Marka PIATNIK, wydawca luksusowych kart i edukacyjnych gier planszowych, wprowadza na polski rynek nowe wersje kultowych planszówek – TIK TAK BUM oraz TIK TAK BUM Junior. Zasady gry są proste – należy wymyślać wyrazy zawierające daną grupę literlub słowa kojarzące się z rysunkiem na danej karcie. Motywacją do skutecznego myślenia i dodatkową atrakcją gry jest ciągle tykająca bomba, przekazywana z rąk do rąk. W nowej odsłonie gier TIK TAK BUM otrzymujemy jeszcze większą liczbę kart. Dynamiczna rozgrywka oraz możliwość gry w dużej grupie sprawiają, że to świetna opcja zarówno na spotkania rodzinne, zabawę z dziećmi, jak i imprezy wśród przyjaciół.

ttbTIK TAK BUM to nowa, wzbogacona edycja gry słownej, przeznaczonej dla graczy od 12 lat. W rozgrywce jednocześnie może brać udział od 2 do 12 graczy. Gra polega na wymyślaniu wyrazów zawierających daną grupę liter. Niekwestionowaną atrakcją jest w tej grze sterowana mechanizmem zegarowym bomba, która „wybucha” w losowym momencie (od 10 do 60 sekund). Kiedy pierwszy gracz bierze bombę do ręki zaczyna się właściwa rozgrywka i walka o zwycięstwo. Gracz, na którego przypada kolejka musi podać wyraz zawierający litery wylosowane na karcie i przekazać bombę sąsiadowi z lewej zanim nastąpi wybuch! Nie jest to proste zwłaszcza wtedy gdy wyraz, który wymyślimy oczekując na swoją kolejkę, zostanie użyty przez poprzedniego gracza. W takiej sytuacji nawet osoby posiadające bardzo bogaty zasób słów mogą nagle poczuć pustkę w głowie.

W nowej edycji gry znaleźć można 2 razy więcej kart (aż 220 zlepków liter), odświeżono również design pudełka. Niezmienna pozostaje dynamiczna i zabawna mechanika gry. 

Zawartość pudełka: 110 dwustronnych kart, specjalna kostka, elektroniczna „bomba”, instrukcja.  Gra wymaga 2 baterii AAA 1,5V (małe paluszki) nie są one załączone.

 

ttbjunior

TIK TAK BUM JUNIOR jest planszówką dla dzieci od 5 lat. W ciekawy i szybki sposób pozwala młodszym graczom rozwijać słownictwo i kreatywność. W TIK TAK BUM JUNIOR zadanie polega na szybkim i prawidłowym wypowiadaniu słów kojarzących się z rysunkiem na danej karcie (jeśli np. na karcie widnieje plaża, możliwe słowa to m.in.: ”piasek”, ”leżak”, ”wakacje”, ”wiaderko”). Karty są podpisane w języku polskim i angielskim więc gra może być wykorzystywana jako pomoc w nauce języka angielskiego. Podobnie, jak w wersji gry dla starszych użytkowników, graczom towarzyszy wciąż tykająca „bomba”, która wybucha w najmniej oczekiwanym momencie!

Na rynek wchodzi właśnie wzbogacone, polskie wydanie gry. W nowej odsłonie TIK TAK BUM JUNIOR możemy znaleźć 2 razy więcej kart (110) – karty podpisane są w języku polskim i angielskim, nową oprawę graficzną i większe pudełko.

Zawartość pudełka: 110 kart z zabawnymi obrazkami przedstawiającymi różne miejsca i sytuacje, elektroniczna „bomba”, instrukcja.  Gra wymaga 2 baterii AAA 1,5V (małe paluszki) nie są one załączone.

 

Gry można kupić:  w dobrych salonach sprzedaży, w sugerowanych cenach: TIK TAK BUM – 79,99 PLN, TIK TAK BUM JUNIOR – 79,99 PLN

Obydwie planszówki będą dostępne w sprzedaży przed świętami Bożego Narodzenia, stanowiąc niebanalny, gwiazdkowy prezent.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

siedem + 4 =