Home / News / Games Days Rzeszów już jutro!

Games Days Rzeszów już jutro!

Mieszkańcy Podkarpacia! Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić ten pierwszy grudniowy weekend, to wpadajcie na Games Days Rzeszów! Już jutro w nowym gmachu Uniwersytetu Rzeszowskiego możecie pograć w planszówki, wziąć udział w turniejach, wygrać wspaniałe nagrody oraz oczywiście spotkać wspaniałych ludzi! Sobota i niedziela w Rzeszowie pod znakiem gier planszowych.

11036498_793768280671298_3243936696176367495_n

Games Days Rzeszów to Cykliczny Festiwal Gier planszowych organizowany od 2013 roku. Są to dwa dni spędzone w doborowym gronie przy grach towarzyskich. Festiwal kierowany jest zarówno do osób początkujących jak i zaawansowanych. Na poprzednich 5-ciu edycjach pojawiały się całe rodziny, zaś najmłodsi uczestnicy mieli 5 lat.
Podczas poprzednich edycji główną atrakcją imprezy był przestronny Games Room, w którym można było zagrać w ponad 100 różnych gier planszowych i karcianych przeznaczonych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Pomocą służyli wolontariusze, którzy zawsze starali się dopasować grę do umiejętności oraz zainteresowań. Games Days to nie tylko gry planszowe, ale także:
-pokazy gier bitewnych i strategicznych,
-nauka malowania figurek i modeli,
-turnieje: gier ekonomicznych, strategicznych, karcianych, zabawy integracyjne.

W tegoroczną imprezę chętnie włączyły się przeróżne wydawnictwa. Zagracie m. in. w Red7 i inne tytuły wydanictwa Lucrum Games. Nie zabraknie oczywiście klasyki – Carcassone już na Was czeka, ale nie zapomnijcie przetesotwać również innych fantastycznych tytułów Barda – dr. Eureka zachwyci i małych i dużych. Znacie Neuroshimę Hex? Weźcie udział w mikołajkowym turnieju tej gry! I zobaczcie, jakie smakowite kąski przygotowały dla Was 2Pionki. A dla miłośników Munchkina czekają ta i inne gry od Black Monków. Zapraszamy zwłaszcza na turniej Vudu – zwariowanej i nieprzewidywalnej karcianki. Prawdziwe perełki przywozi dla Was wydawnictwo Phalanx – premiera na Podkarpaciu najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku – Scythe i Mare Nostrum oraz walka o Rzeczpospolitą, czyli Boże Igrzysko: Magnaci! Fanów fantastyki zapraszamy do pogrania w Świat Dysku: Sekary – macie szansę zdobyć książkę o twórczości Pratchetta. A dla tych, którzy kochają gry na refleks i spostrzegawczość – turniej szalonego Gobbita Angry Birds. Poza tym gry wydawnictw Board&Dice, Let’s Play, Tailor Games czekają na Was do zagrania i wygrania :). Ponadto Warhammer 40.000, Blaood Bowl, X-Wing, Magic the Gathering… i wiele, wiele więcej! Tutaj znajdziecie program Games Days Rzeszów.

A więc pamiętajcie: 3-4 grudnia od 10, budynek A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego! Miłośnicy planszówek z Podkarpacia – przybywajcie!


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × dwa =