Home / News / Nowe wydanie gry historycznej ZnajZnak – Sport już w sprzedaży!

Nowe wydanie gry historycznej ZnajZnak – Sport już w sprzedaży!

Do sprzedaży trafiło drugie wydanie gry historycznej ZnajZnak – Sport, której premiera miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Gra była dotąd dostępna tylko w pakietach startowych Biegu Niepodległości i jako nagroda w konkursach historycznych Instytutu Pamięci Narodowej. Pojawienie się drugiego wydania stwarza okazję do zakupu wyjątkowej gry, która przekazując graczom wiedzę, nie nudzi i nie męczy.

Przypomnijmy, że gra ZnajZnak – Sport składa się z kilkudziesięciu kart, na których zostały przedstawione symbole polskich klubów sportowych z okresu międzywojennego oraz sylwetki znanych sportowców epoki (m.in. Janusza Kusocińskiego i Heleny Marusarzówny). Każda para kart ma jeden wspólny znak. Rywalizujący gracze starają się go jak najszybciej go odnaleźć i poprawnie nazwać. Przeciętna rozgrywka zajmuje zaledwie 10 minut i może w niej uczestniczyć od dwóch do ośmiu osób.

ZnajZnak – Sport to dwunasta gra wydana przez IPN i trzecia z serii ZnajZnak. ZnajZnak to jedna z najpopularniejszych gier edukacyjnych IPN. Doczekała się już czterech edycji wydanych w łącznym nakładzie prawie 80 tys. egzemplarzy. Serię doceniają też nauczyciele – jest wykorzystywana w ponad 4 tys. placówek edukacyjnych.

Gra ZnajZnak jest dostępna także w wersji elektronicznej: Od ubiegłego roku można zagrać w ZnajZnak na portalu społecznościowym Facebook lub bezpłatnie pobrać na tablety i smartfony.

Więcej informacji o grze ZnajZnak – Sport można znaleźć na stronie www.pamiec.pl/sport. Tam też znajdziemy broszurę edukacyjną ZnajZnak – Sport. Historia sportu polskiego 1918–1945 autorstwa dr. hab. Artur Pasko, specjalizującego się w dziejach sportu, który wybrał symbole występujące w grze.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

3 × dwa =