Home / News / W weekend odbędzie się II Wielki Bój Planszówkowy !

W weekend odbędzie się II Wielki Bój Planszówkowy !

WBP_tytułowaZapraszamy na II Wielki Bój Planszówkowy. Odbędzie się on w dniach 16-17 stycznia 2016 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach (ul Ściegiennego 13)

Gry planszowe, którym poświęcony jest Wielki Bój przechodzą ostatnio swego rodzaju renesans. Przestaje się je już powoli kojarzyć z takimi grami jak Eurobiznes, Scrabble czy Chińczyk, a zaczyna się dostrzegać ogrom i zróżnicowanie jakie się w nich kryje. U nas będziecie w stanie spotkać i poznać wiele planszówek, których do tej pory nie znaliście. Zaczynając od lekkich i przyjemnych gier rodzinnych, a kończąc na bardzo rozbudowanych grach, przy których spędzicie bez mała kilka godzin bawiąc się przy tym cały czas bardzo intensywnie. Zachęcamy do zapoznania się z fenomenem gier planszowych które stały się bardzo fajną alternatywą gier video.

W sobotę start programu przewidziany jest na godzinę 10:00 a zakończanie na 20:00. W niedziele natomiast zabawa odbywa się w godzinach 10:00-18:00.

W ubiegłym roku zaskoczyliście nas bardzo fajną frekwencją (przewinęło się ponad 300 uczestników).
Mamy gorącą nadzieje że w tym roku dopiszecie równie licznie, o ile nie liczniej.

Na WBP składać się będą dwie sale – sala gier rodzinnych oraz sala dla graczy zaawansowanych.
W pierwszej gry będą czekać rozłożone na stolikach gotowe do tłumaczenia przez wolontariuszy i wydawnictwo G3. Nie zabraknie również stanowiska Instytutu Pamięci Narodowej wraz z ich serią gier edukacyjnych.

WBP (3) WBP (4)

W drugiej natomiast każdy planszówkowy wyjadacz znajdzie coś dla siebie! Zostanie utworzona wypożyczalnia gier, której różnorodność bije naprawdę duże konwenty – wystarczy wspomnieć zawrotną liczbę 400 gier zgromadzonych na pierwszej edycji wydarzenia. W każdą z tych gier będzie można na miejscu zagrać.

Do kolejnych atrakcji należą m.in. prezentacja oraz turniej autorskiej gry planszowej „Stereotypki”, prezentacja wydawnictwa Lucrum Games i ich gry RED7, turniej gry bitewnej Afterglow pod dachem Wojewódzkiego Domu Kultury (Start w sobotę o 10:00) a także AFER PARTY w Klubokawiarni QUEST (Start w sobotę o 20:30 na ul. Dużej 7)

Daniem głównym konwentu będzie premiera gry RED7 wydawnictwa Lucrum Games. W czasie 77 dni jest w Polsce realizowanych 77 premier. Jedna z nich przypada na Wielki Bój w dniu 16-tego stycznia. W związku z tą premierą Wojewódzka Biblioteka Publiczna chciała serdecznie zaprosić na Wielki Turniej we wspomnianą grę, gdzie ufundowane zostaną okazałe nagrody. Osoby ubrane tego dnia na czerwono będą mogły liczyć na niespodziankę!

Dodatkowo spodziewać się można turniejów w Dobble, Potwory w Tokio, Big Deal, Carcassone, a także sali prelekcyjnej gdzie m.in. odbędzie panel dyskusyjny na temat losowości w grach planszowych. Dodatkowo w drugi dzień wydarzenia odbędzie się PreRelease nowego dodatku Oath of the Gatewatch do kolekcjonerskiej gry karcianej Magic the Gathering.

Dla osób spoza Kielc zapewniony będzie nocleg (z soboty na niedziele) w szkole nieopodal biblioteki (będziecie potrzebować śpiwora i karimaty).

WBP (2) WBP (1)

Głównym organizatorem imprezy jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza Kielcach. Rolę współorganizatorów wzięli na siebie Stowarzyszenie Tygiel, Muzeum Zabawek i Zabawy, Klub Miłośników Gier Bez Prądu 3 Kości, Klub Gier Bitewnych KIEŁ, sklepy GryFIK oraz Wargamer.

Naszymi partnerami są: Lucrum Games, GRANNA, EGMONT, Galakta, BARD, Rebel, Board To Be Wild, Instytut Pamięci Narodowej, Klubokawiarnia QUEST, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach oraz VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Więcej szczegółów oraz szczegółowy plan imprezy znajdziecie na:
– stronie www: konwent.wbp.kielce.pl
– stronie wydarzenia na Facebook: www.facebook.com/events/713242362110160/


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

13 + pięć =