Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / Altaria – podejmij wyzwania

Altaria – podejmij wyzwania

boxWydawnictwo Axel ogłosiło swój najnowszy tytuł. W Październiku premierę na targach gier w Essen będzie miała gra Altaria: Clash of Dimensions, a na targach książki w Krakowie jej polska wersja Altaria: Starcie Wymiarów.

 

Altaria jest dryfującą w przestrzeni kosmicznej wyspą, na którą prowadzą portale z innych wymiarów. Na wyspie tej, znajdują się trzy potężne ołtarze, których kontrolowanie daje władzę nad wszystkimi wymiarami. Każdy gracz, spośród 10 dostępnych bohaterów losuje 3 i za ich pomocą usiłuje zdobyć wszystkie znajdujące się na środku planszy ołtarze lub zająć portal należący do przeciwnika. Rozgrywka składa się z 7 tur, z których każda podzielona jest na 3 fazy.

W każdej fazie gracz otrzymuje określoną ilość Punktów Akcji, które przeznacza na wykorzystanie umiejętności jednego ze swoich bohaterów. Za pomocą tych punktów, gracz może przemieścić swojego bohatera, zaatakować wroga lub postawić na planszy unikatowy żeton mocy. Każdy żeton mocy w znaczny sposób może zmienić przebieg wydarzeń. Plansza gry jest modularna i posiada wyjmowane elementy terenu, dzięki czemu gra oferuje olbrzymią ilość kombinacji startowych i sprawia, że każda rozgrywka staje się od samego początku unikalna.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w Altarii jest przemijalność żetonów mocy, które po kilku fazach same znikają z planszy, dzięki czemu rozgrywka jest dynamiczna a sytuacja na planszy stale się zmienia. Postaraj się jak najlepiej wykorzystać umiejętności swoich bohaterów, przechytrz przeciwnika i okaż się lepszym taktykiem!

Liczba graczy 2
Czas Gry: 30-45 minut
Wiek: 12+

Autorami gry są debiutanci: Piotr Kubicius i Paweł Siemek


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × pięć =