Home / Patronaty / MAGNACI – rozszerzamy listę komponentów

MAGNACI – rozszerzamy listę komponentów

Intensywnie przygotowujemy wydanie gry Boże Igrzysko: MAGNACI. To złożony i skomplikowany proces, ale wakacyjny okres ułatwia skupienie się na pracy

Działamy zatem nieprzerwanie, na wielu frontach jednocześnie:

  • produkujemy drewniane elementy;
  • wybraliśmy drukarnię i zarezerwowaliśmy termin produkcji, określiliśmy jej parametry techniczne (rodzaje i grubość papierów, formaty komponentów, wykrojniki do poszczególnych elementów);
  • piszemy instrukcję, planujemy rozkład tekstów, ilustracji i schematów graficznych przykładów;
  • rysujemy finalne grafiki poszczególnych komponentów – planszy, kart, żetonów i pudełka;
  • realizujemy kwestie formalne – potwierdzenie danych wspierających i adresów wysyłki, przedpłaty, zamówienia produkcji…

Oto 3 metry sześcienne drewna bukowego, ważące około 2 ton. To z niego powstaną pionki w MAGNATACH.

Magnaci_drewno

Deski te podlegają właśnie obróbce – są cięte na wąskie listwy, z których wycięte zostaną poszczególne komponenty.

Magnaci_drewno2

W trakcie określenia finalnego budżetu projektu podjęliśmy decyzję, która powinna ucieszyć wszystkich, którzy czekają na wydanie gry. W MAGNATACH będą dworki – nagroda, która miała być dodana do gry po zebraniu kwoty 60.000 zł!

Zabrakło tak niewiele, że zdecydowaliśmy się, w podziękowaniu za wspaniałą postawę osób, które wsparły wydanie gry, rozszerzyć nieco nasz budżet i umieścić w grze i ten element. To nasze materialne podziękowanie dla tych, dzięki którym gra zostanie wydana.

A oprócz dworków, w pudełku gry znajdą się inne unikatowe drewniane elementy, wykonanie specjalnie dla tego projektu. Zmieniliśmy na bardziej widowiskowy sposób oznaczania efektów Sejmu Niemego i Czarnych chmur – zamiast czarnych kostek i chmurki, będą to pionki przedstawiające wrogich agentów i żołnierzy. Unikatowy wygląd otrzymają również pionki graczy. A ponad to, dodamy do pudełka jeszcze trzy dodatkowe drewniane znaczniki rozbiorów – płomieni, o których w ogóle nie wspominaliśmy w trakcie akcji. W ten sposób w ręce graczy trafi wyjątkowa pozycja.

Oto wizualizacja drewnianych elementów gry (nie obejmuje ona oczywiście drewnianych znaczników dominacja/przewaga, które otrzymają wyłącznie osoby, które nabyły MAGNATÓW w trakcie akcji):

Magnaci_wizualizacja_elementow

Konieczność wykonania tak wielu niepowtarzalnych i niedostępnych na rynku drewnianych elementów oddali o około miesiąc termin dostawy gry. Nie będzie to zatem przełom sierpnia i września, a przełom września i października. Wykonanie unikatowych elementów jest dużo bardziej czasochłonne niż zakup standardowych wzorów.

Osoby, które wsparły nasz projekt miały okazję po raz pierwszy zagrać w Magnatów w trakcie konwentu Avangarda (08 – 10.08). Finalny produkt będzie się jednak różnił od egzemplarza prezentowanego w Warszawie. Nie mieliśmy jeszcze drewnianych elementów. Na samej mapie i kartach wprowadzimy również drobne zmiany. Przyszłych właścicieli Magnatów czeka więc sporo miłych niespodzianek!


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × cztery =