Home / Wydarzenia / Targi Gra i Zabawa

Targi Gra i Zabawa

GRAMYMiędzynarodowe Targi Gdańskie SA zapraszają w dniach 15-16 listopada, w godzinach 10.00-18.00, do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo w Gdańsku na 3. targi GRA I ZABAWA  oraz dziewiątą  edycję Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi – Festiwal GRAMY.

To wspólne przedsięwzięcie jest dorocznym pomorskim świętem miłośników gier w każdym wieku, integrującym w jednym miejscu i czasie różne projekty z zakresu rozrywki i hobby. Zeszłoroczna edycja wydarzenia spotkała się  z ogromnym zainteresowaniem  6,5 – tysięcznej publiczności, a w festiwalowej wypożyczalni gier zanotowano rekordową liczbę 4 tysięcy wypożyczeń. Wśród 700 tytułów każdy mógł znaleźć coś dla siebie, od gier imprezowych i familijnych, po złożone – strategiczne i ekonomiczne. Na swoje miejsce przy jednym z 250 stolików do grania trzeba było cierpliwie poczekać w kolejce. Wolontariusze – tzw. „żółte koszulki” – chętnie udzielali praktycznych porad dotyczących gier i tłumaczyli czasem skomplikowane zasady.

Także i w tym roku targom towarzyszyć będzie szereg wydarzeń specjalnych, bogaty program edukacyjno – rozrywkowy, rozgrywki, turnieje i mini-turnieje gier oraz konkursy z nagrodami dla publiczności, w tym będą się mogli nauczyć podstaw klasycznych i nowoczesnych gier planszowych.

Z myślą o publiczności festiwalowo-targowej wiele atrakcji przygotowują partnerzy główni imprezy – firma Trefl oraz Centrum Gier Rebel.

Tegoroczną nowością będzie poszerzenie formuły wydarzenia o Festiwal CZYTAMY, na którym będzie można zakupić dobrą książkę, głównie z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jednym z punktów programowych Festiwalu będzie event Sztuka Czytania, corocznie organizowany przez Wojewódzką  i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Poza tym w ramach wydarzenia odbędą się także liczne spotkania autorskie, warsztaty literackie, prezentacje instytucji kultury, których oferta skierowana jest  do młodszego odbiorcy i jego rodzica.

Serdecznie zapraszamy na  TARGI GRA I ZABAWA wraz z FESTIWALEM GRAMY i CZYTAMY,  na weekend pełen emocji, wrażeń, edukacji i rozrywki dla każdego. To również jedyna w swoim rodzaju okazja do zakupu prezentów świątecznych.

gramy2014


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwanaście + dziesięć =