Home / Patronaty / Abyss – patronat Games Fanatic

Abyss – patronat Games Fanatic

ABYSS-3D.3117424.300x0Games Fanatic obejmuje patronat nad polskim wydaniem gry Abyss, która ukaże sie nakładem wydawnictwa Rebel.pl. Tytuł ten został stworzony przez duet Bruno Cathala i Charles Chevallier oraz opatrzony przepięknymi grafikami Xavier Collette. Premiera planowana jest na koniec sierpnia 2014. Zapraszamy do obejrzenie kilku grafik z gry i lektury instrukcji.

Kto zasiądzie na opustoszałym tronie i zdobędzie wszystkie związane z tym przywileje? Najwyższy czas wykorzystać znajomości i pociągnąć za sznurki. Skorzystaj z własnej przebiegłości by zdobyć lub kupić sobie głosy członków Rady. Zwerbuj wpływowych Lordów i wykorzystaj ich możliwości aby przejąć kontorlę nad terytoriami o strategicznym znaczniu. W końcu to właśnie Ty jesteś jedyną osobą zdolną dobrze rządzić ludnością Głębiny!

W Abyss gracze starają się przejąć kontrolę nad strategicznymi obszarami podwodnego miasta. Aby to osiągnąć gracze muszą rozwijać się na trzy sposoby. Po pierwsze muszą gromadzić sojuszników, następnie używać ich do zwerbowania Lordów Otchłani, którzy dadzą im dostęp do różnych obszarów miasta. Gracze zdobywają karty sojuszników kupując je w trakcie Eksploracji Głębiny w turze każdego gracza. Zdobycie względów każdego Lorda wymaga posiadania konkretnego zestawu kart.

Każdy Lord ma specjalną zdolność, która wpływa na akcje przeciwników, na sytuację właściciela lub inne elementy gry. Jednak gdy gracz zdecyduje się przypisać Lorda do danego obszaru miasta, zdolność Lorda przestaje działać. Tak więc gracze muszą rozważnie planować kiedy i jak wykorzystać wszystkich swoich sojuszników.

Jeden z elementów gry czyli sztuczne perły

Jeden z elementów gry czyli sztuczne perły

Oczywiście w grze Abyss nie może zabraknąć walki ze strasznym potworem morskim, który pozostawiony długo w spokoju staje się coraz bardziej łakomym kąskiem.

Liczba graczy: 2 – 4 osoby
Wiek: od 14 lat
Czas gry: ok. 45

Opis w serwisie BoardGameGeek (j. angielski)
polska instrukcja


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

3 × cztery =