Home / News / Zapowiedzi 2014 – cz. XXIII: Fabryka Kart Trefl-Kraków

Zapowiedzi 2014 – cz. XXIII: Fabryka Kart Trefl-Kraków

10176235_526212464154349_5854427169212949808_aTakie zapowiedzi jak dziś są szczególnie miłe. Raz, że oto na rynek planszówkowe wkracza kolejne wydawnictwo. Dwa, że na swój debiut wybrało jedną z lepszych gier rodzinnych zeszłego roku. A trzy, że szykuje dla nas kolejne ciekawe gry zarówno zagranicznych jak i polskich autorów.   Oddajemy dzisiaj głos p. Katarzynie Czerewko z Fabryki Kart Trefl-Kraków.

Już w czerwcu do sklepów trafi gra „Steam Park”, której polską wersję przygotowała Fabryka Kart Trefl-Kraków.

„Steam Park” był jednym z hitów zeszłorocznych targów gier w Essen. Jest niezwykle dynamiczną i pełną akcji, ale jednocześnie stosunkowo prostą grą rodzinną. Zasady gry oparte są o rzuty kośćmi i elementy zarządzania. Gracze rywalizują budując jak najbardziej dochodowe wesołe miasteczka. Trójwymiarowy park rozrywki dosłownie rośnie przed oczami, a ilustracje autorstwa Marie Cardouat przenoszą graczy do baśniowego świata.

- Mamo, pójdziemy do wesołego miasteczka? - Dobrze, synku, ale dojedz śrubki.

„Steam Park” to dopiero początek przygody z wydawaniem gier Fabryki Kart z Krakowa. Wkrótce po nim ukażą się kolejne tytuły: zarówno na licencjach zagranicznych, jak i zupełnie nowe, oryginalne polskie produkcje. „Korsar” i „Zero” Reinera Knizia oraz „Pentos” Bruno Cathala powinny być dostępne jeszcze przed wakacjami.

Na wrzesień Fabryka Kart z Krakowa przygotowuje trzy polskie tytuły, których prototypy mamy nadzieję pokazać jeszcze przez wakacjami. Kolejne gry są intensywnie testowane. W czwartki i w piątki po południu w naszej „testowni-treflowni” przy ul. Długiej 17 spotykamy się z autorami i testerami. Chętnych do udziału w takich spotkaniach prosimy o kontakt pod adresem marketnig@trefl.krakow.pl

Zdjęcia jednego z prototypów można oglądać tutaj.

Naszą domeną są karty i ani na chwilę o tym nie zapominamy. Przygotowujemy klika nowych wzorów klasycznych kart do gry. Chcielibyśmy odświeżyć spojrzenie na karty i gry karciane, zatem liczymy, że przygotowywane wzory będą oryginalne i niejednego gracza pozytywnie zaskoczą.

Zainteresowanych naszą ofertą, planami i projektami zapraszamy na profil Fabryki Kart Trefl-Kraków na Facebooku . Wkrótce też opublikujemy nową stronę internetową, dostosowaną do zmienionej oferty.

Nasza recenzja gry Steam Park


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Oh, Korsar to jedna z moich ulubionych karcianek! 😀

  2. Świetna wiadomość z Pentosem. Recenzja DT była zachęcająca.

    […]„Korsar” i „Zero” Reinera Knizii oraz „Pentos” Bruno(na) Cathali.[…]!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzy × cztery =