Home / News / Zawsze chciałeś być dyktatorem? Kickstarter pomoże!

Zawsze chciałeś być dyktatorem? Kickstarter pomoże!

El GeneraleEl Generale, to lekka gra towarzyska, opowiadająca o problemach współczesnych dyktatorów, którzy zmagają się ze sobą na arenie międzynarodowej i czekają z niepokojem, kiedyż to ich kraj dotknięty zostanie przez „rewolucję”.  Wkrótce projekt będzie można wesprzeć w ramach serwisu Kickstarter.

 

 

El Generale – The beginning 

 

doradcy militarniPomysł na grę powstał prawie siedem lat temu i – szczerze mówiąc – nie spodziewałem się, że wydarzenia na świecie potoczą się tak, jak się potoczyły. Gra została stworzona, przetestowana, a następnie… odłożona do szuflady. Z banalnych powodów – wydanie gry kosztuje i znaleźć chętnych do publikacji w tamtych czasach nie było łatwo, oględnie mówiąc. I tak projekt się kurzył, a ja zajmowałem się innymi sprawami. Do czasu, aż kilka osób zaproponowało mi, bym – zamiast odkładać skończone i przetestowane egzemplarze do szuflady – spróbował wydać je na Kickstarterze.

 

Zostań dyktatorem mówili…

 

generalJakkolwiek kontrowersyjnie to zabrzmi, celem graczy jest zdobycie statusu najlepszego dyktatora – czyli takiego, który z walizką pełną pieniędzy odpoczywa sobie na jakiejś miłej, tropikalnej wyspie. No bo co to za frajda rządzić krajem? Zamachy, zdrady, wojny… bezustanna obawa o własne życie. To może zszargać nerwy i zaszkodzić zdrowiu… nie tylko psychicznemu.

Gracze mają na osiągnięcie tego światłego celu krótki czas – zaledwie sześć rund, czyli jakieś 60 minut (no może 90 jeśli dyktatorzy będą szczególnie zajadli i postanowią odpłacić sąsiadom w bardziej skomplikowany sposób, niż klasyczna ‘atomówka w stolicę’)

 

To powiadacie Panie iż najemnicy okupują….

 

planszaCałość polega na wesołym wbijaniu sobie noża w plecy, paranoi i paru innych, radosnych sztuczkach, umilających rozgrywkę.

Licytacje, napaści zbrojne oraz bombardowania strategiczne, przy równoczesnym zapewnieniu sobie rozwoju – to coś, co zapewni wesołe spędzenie godziny z przyjaciółmi.

Całość projektu można śledzić na kickstarterze (ruszamy już za kilka dni), jak również na stronie wydawnictwa lub na naszym profilu na FB

A na stronie BGG   można zobaczyć intro opowiadające o grze.

Więcej informacji już niebawem.

aut. Mirek_Koval

 


 

Facebook Comments

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

osiemnaście + 16 =