Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / Gamedec: gra planszowa coraz bliżej

Gamedec: gra planszowa coraz bliżej

gamedecJuż w najbliższą sobotę, 29 czerwca 2013, fani futurystycznych gier planszowych będą mieli okazję zobaczyć prototyp długo oczekiwanej gry planszowej opartej na uniwersum Gamedec, o której pisaliśmy już wcześniej. Prezentacja gry i prototypu odbędzie się podczas XX Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, a przeprowadzi ją autor cyklu o gierczanym detektywie – Marcin Przybyłek (pseudonim literacki Martin Ann).

Prezentacja rozpocznie się o godzinie 14:00. Wydawcą gry planszowej Gamedec jest CDP.pl, a jej premiera planowana jest na trzeci kwartał bieżącego roku.

Według wydawnictwa, Gamedec to pierwsza polska gra planszowa na prawdziwie światowym poziomie osadzona w futurystycznym postcyberpunkowym świecie, oferująca graczom nowy wymiar planszowej rozrywki.

Wizja przyszłości według Martina Ann idealnie współgra z dynamiczną i nowoczesną mechaniką rozgrywki. Twórcami gry są Jan Madejski i Marcin Przybyłek, za oprawę graficzną odpowiadają Łukasz „Ortheza” Matuszek i Tomasz Maroński.

Premiera gry planszowej Gamedec planowana jest na trzeci kwartał 2013.
Już wkrótce zostanie udostępniona oficjalna strona gry oraz możliwość składania zamówień przedpremierowych.

Tym, którzy nie mieli jeszcze styczności z uniwersum sagi Gamedec, polecamy ebooki dostępne na platformie cdp.pl.

Zapraszamy również na oficjalną stronę Marcina Przybyłka i uniwersum Gamedec oraz na oficjalną stronę XX Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy.


 

Facebook Comments

4 komentarze

 1. Witold Janik

  Fascynuje mnie zdanie “Gamedec to pierwsza polska gra planszowa na prawdziwie światowym poziomie osadzona w futurystycznym postcyberpunkowym świecie, oferująca graczom nowy wymiar planszowej rozrywki” a zwłaszcza pierwsza część tego zdania, czyli “Gamedec to pierwsza polska gra planszowa na prawdziwie światowym poziomie”…

  Rozumiem, że w Polsce produkuje się gry tylko na krajowym poziomie. Lub co najwyżej europejskim.
  Nawet jakby zawęzić tą informację do gier “osadzonych w futurystycznym postcyberpunkowym świecie” (druga część zdania) to i tak zostaje NHex.

  Kto publikuje takie kwiatki? Redakcja byłaby łaskawa czasami spojrzeć w to co publikuje, żeby przynajmniej oddzielić się czasami cudzysłowem od takiej bezczelnej, reklamowej bzdury na “prawdziwie światowym poziomie” bełkotu, pisząc słowo komentarza np. “jak podaje wydawnictwo…”.

  Proszę.

 2. Proszę.

 3. To cdprojekt – oni zawsze są pierwsi na światowym poziomie 😛

 4. Jan Madejski

  Witku, nie bierz do siebie tego sformułowania. Niewątpliwie jest wiele polskich gier na światowym poziomie, ale postcyberpunkowej nie kojarzę 😉 (NS Hex to postapo przecie)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

1 + pięć =