Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / ZOMBICIDE po polsku!

ZOMBICIDE po polsku!

PL_Zombicide_Box_FrontJuż w marcu tego roku, nakładem wydawnictwa Black Monk, ukaże się polska wersja gry planszowej Zombicide. Zombicide to gra kooperacyjna, której fabuła toczy się w mieście nawiedzonym przez zombie. Gra przeznaczona jest dla 1 do 6 graczy w wieku od 13 lat. Rozgrywka może trwać od 20 minut (rozgrywki dla początkujących) do 3 godzin (scenariusze dla weteranów). Każdy gracz kontroluje od jednego (rozgrywka dla 6 graczy) do czterech (gra jednoosobowa) spośród bohaterów, którzy cudem przetrwali w mieście pełnym zombie.

W rzeczywistości zwierzyna szybko może stać się łowcą i zacząć systematyczną eksterminację nieumarłych. Jednak drużyna musi nieustannie starać się zachować równowagę między przetrwaniem a rzeźnią. W miarę postępu rozgrywki, “poziom zagrożenia” wzrasta i pojawia się coraz więcej zarażonych. Każdy błąd może być brzemienny w skutkach. W pudełku z polską wersją Zombicide znajdzie się:

– 71 plastikowych figurek w kilkudziesięciu wyjątkowych wzorach w skali 32mm,

– polska instrukcja,

– polskie scenariusze, dzięki którym każda rozgrywka będzie inna,

– 110 polskich kart,

– polskie karty bohaterów, oraz kilkadziesiąt różnych żetonów, dwustronnych plansz oraz kostek.

Już wkrótce ruszy także polska strona internetowa Zombicide, na której regularnie będą pojawiać się kolejne scenariusze do gry, pomoce oraz materiały dodatkowe. W ciągu najbliższych miesięcy pojawi się też dodatek do gry oddający w ręce graczy jeszcze więcej figurek Zombie oraz nowe karty.

figurki2figurki1

 

 

 

 

 

 

rozgrywka

 

 

 

 


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. To chyba najbardziej patriotyczny opis planszówki, jaki czytałem. Wszystko w tej grze jest polskie! Aż dziw, że zombie flagi nie niosą (polskiej)!

  2. Informacja ciekawa, a możecie podać źródło ? Nie mogę znaleźć strony wydawnictwa (oprócz sklep.munchkin.pl). Wiecie o jakiś opcjach na przedsprzedaż ?

  3. scheherazade

    Wydawnictwo rozsyłało tę informację do serwisów o grach planszowych, jeśli będzie w przedsprzedaży to na pewno pojawi się w sklepie firmowym czyli tym co podałeś. Z tego co wiem – trwają nadal prace nad polską edycją

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

12 + 1 =