Home / News / Cube – Factory of Ideas

Cube – Factory of Ideas

Cube – poznańska firma prowadząca kilka sklepow grami planszowymi, poinformowała na swojej stronie o rozpoczęciu działalności wydawniczej. Od razu zostały zapowiedziane dwie gry, które ukażą się na początku 2013 roku:

Schotten-Totten – to propozycja, której fanom karcianek nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jest to klasyczna już dzisiaj, taktyczna karcianka dla dwóch osób, autorstwa Reinera Knizii. Graczom przyjdzie się wcielić w przywódców jednej z dwóch szkockich wiosek, której mieszkańcy rok w rok toczą morderczy bój o władzę nad pobliskim, górskim pastwiskiem. Polskie wydanie gry otrzyma zupełnie nową, humorystyczną szatę graficzną oraz poprawione zasady, jest też poszerzone o karty specjalne.

Kłamca, Kłamca – to szybka gra karciana autorstwa Łukasza „Wookiego” Woźniaka. W Kłamcy, Kłamcy nawet do 10 graczy będzie musiało wykazać się umiejętnością skutecznego blefu, zdolnością kłamania, oszukiwania i wyprowadzania wszystkich w pole z zachowaniem „pokerowej twarzy”. Tutaj nawet nieopatrzne mrugnięcie okiem może zdradzić Wasze zamiary i zniweczyć szansę na zwycięstwo. Gra charakteryzuje się prostymi zasadami, szybkim czasem rozgrywki i oryginalną, niecodzienną szatą graficzną utrzymaną w klimacie noir.

Jak zapowiada wydawnictwo “powyższe gry to jednak dopiero początek. W kolejce do wydania w 2013 roku czekają już bowiem m.in. : gra ze ścisłej czołówki Boardgamegeek, coś dla zadeklarowanych fanów Munchkin’a oraz innowacyjna gra w klimacie kryminalnym.”

Więcej informacji:


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. no i bardzo fajnie, że działalność wydawnicza się rozkręca. Ciekawe czy ten Schotten-Totten będzie po naszemu się zwał “Moja miedza!” i będzie walką dwóch rodzin góralskich o jedną z hal tatrzańskich 😉

  2. Ja bym wolał tytuł “Ostatni zajazd na Litwie” i wymachiwanie karabelką 😉

  3. Schotten Totten – fantastyczna wiadomość!
    Nowa oprawa… już mniej – stara ma w sobie ,,to coś”. Wystarczyłoby wydać na lepszej jakości kartach i usunąć rewers (albo dać taki jak awers) kamieniom granicznym i byłoby cacy.
    Ale może po >40 partiach nie potrafię obiektywnie na ST patrzeć. 🙂

  4. A ja bym w Schotten Totten widział Pawlaka i Kargula, a tytuł gry mógłby brzmieć “Podejdź no do płota!” lub jakaś jego parafraza 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

11 − dziewięć =