Home / Wydarzenia / Festiwal Gier Fair Play w Nowym Sączu – 30 czerwca – 1 lipca

Festiwal Gier Fair Play w Nowym Sączu – 30 czerwca – 1 lipca

Na dobry początek wakacji zapraszamy wszystkich miłośników gier na kolejną edycję Festiwalu Gier FAIR PLAY, która odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca w Nowym Sączu. To już szósta edycja imprezy, której celem jest szeroko rozumiana integracja poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu.

Przez dwa dni (sobotę i niedzielę) każdy może przyjść do sądeckiego ratusza i zagrać w dostępną w wypożyczalni grę planszową. Profesjonalna obsługa w koszulkach z logo festiwalu pomoże w wyborze i nauczy zasad najpopularniejszych gier. W trakcie imprezy odbędą się też turnieje gier, w których każdy może wziąć udział, a ich zasad można nauczyć się przed turniejem. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody, które ufundowali liczni sponsorzy wspierający festiwal.

Na uczestników festiwalu czeka mnóstwo innych atrakcji: prezentacje nowości wydawniczych i prototypów gier, pokaz XVII-wiecznej szermierki przygotowany przez Małopolską Zgraję Sarmacką.

Dzięki udanej współpracy z z różnymi instytucjami m.in. Urzędem Miasta Nowego Sącza oraz Pałacem Młodzieży w Nowym Sączu, na scenie przed ratuszem odbędzie się szereg imprez towarzyszących festiwalowi FAIR PLAY:
W sobotę popołudniu starszych uczestników zapraszamy na turniej gry strategiczno-ekonomicznej Caylus, a młodszych na:
– finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki “Skowroneczek”
– wieczorny koncert Majki Jeżowskiej, znanej m.in. z piosenek “wszystkie dzieci nasze są” czy “A ja wolę moją mamę”
W niedzielę natomiast odbędzie się 8 Małopolski Festiwal Smaku, który zaprasza na degustację produktów lokalnych i tradycyjnych z Małopolski.
Transmisję tych wydarzeń przeprowadzi m.in. TVP.

Będzie bajecznie, kolorowo, wakacyjnie. Zapraszamy!
Szczegółowy program imprezy jest dostępny na stronie festiwalu i na naszym profilu na Facebooku:


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × 1 =