Home / Wydarzenia / XI Łódzki Port Gier – 26-27 maja

XI Łódzki Port Gier – 26-27 maja

Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki w Łodzi oraz Studenckie Koło Naukowe „Triada” serdecznie zapraszają na 11 edycję Łódzkiego Portu Gier. Podczas dwóch dni trwania imprezy (26-27 maja 2012) będziemy grać w najróżniejsze “gry bez prądu” – gry planszowe, fabularne, bitewne i logiczne. Łódzki Port Gier odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ przy ul. Banacha 22. Zapraszamy wszystkich w wieku od lat 3 do 103!
Każdy odwiedzający naszą imprezę znajdzie tu coś dla siebie – od prostych gier logicznych i familijnych, przez mniej i bardziej skomplikowane gry planszowe, aż do rozbudowanych gier strategicznych i bitewnych. Od klasyków – Szachy, Go, Scrabble – przez karciane gry kolekcjonerskie, aż do nowoczesnych gier planszowych, święcących triumfy w całej Europie. Wytłumaczymy zasady, pomożemy znaleźć współgraczy, będzie można również wziąć udział w turniejach wielu gier.
Jedną z atrakcji Portu Gier, na którą chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę, są eliminacje do Mistrzostw Polski w Qwirkle – świetną grę logiczną, zdobywającą znaczną popularność na całym świecie. Etap eliminacji odbędzie się w niedzielę, 27 maja.


W piątek, 25 maja 2012 zapraszamy również na imprezę towarzyszącą – IV Łódzki Akademicki Wieczór Gier. Od 19:00 do północy będzie można zobaczyć przedsmak tego, co będzie się działo w dwa kolejne dni. Ze względu na format imprezy oraz prezentowane tytuły gier, Łódzki Akademicki Wieczór Gier przeznaczony jest przede wszystkim dla osób dorosłych.
Łódzki Port Gier odbędzie się w sobotę i niedzielę (26-27 maja), od 11:00 do 21:00. Szczegółowe informacje na temat dostępnych na imprezie gier, planowanych konkursów, turniejów i innych atrakcji znajdują się na stronie http://www.portgier.info.
Obie imprezy są całkowicie bezpłatne! Do zobaczenia na Łódzkim Porcie Gier!
XI Łódzki Port Gier organizują:

  • Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki – http://www.smerf.fero.pl
  • Studenckie Koło Naukowe „Triada” –
  • Wydział Matematyki i Informatyki UŁ – http://www.math.uni.lodz.pl/
  • Gralnia – sklep z grami – http://gralnia.org/
  • Łódzki Klub Gier Historycznych „Reduta” – http://strategialodz.pl.tl/
  • Fundacja „Zagrajmy” – http://zagrajmy.org
  • Łódzki Fanklub Star Wars –
  • Łódzki Klub Go – http://lodz.go.art.pl

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

19 − 1 =