Home / Nagrody / Gra Roku 2012 we Francji

Gra Roku 2012 we Francji

Rok 2011 przyniósł zaszczytny tytuł “Złotego Asa”, czyli Gry Roku we Francji, grom: “7 Wonders” (Gra Roku – nagroda Jury), “Skull & Roses” (Gra Roku) i “SOS Octopus” (Gra Roku dla dzieci). Spośród 12 nominowanych gier w 2012 roku zwyciężyły: Takenoko Antoine Bauza (Gra Roku),  Olympos Philippe Keyaerts (Gra Roku – Grand Prix), Rick le Geant Marco Teubner (Gra Roku dla dzieci)

 

 

 

Gry nominowane:

 


 

Facebook Comments

5 komentarzy

 1. scheherazade

  Nagroda Grand Prix, jak dobrze rozumiem język francuski, dotyczy gry “zaawansowanej” (catégorie joueur «expert»)

 2. Tak nagrode Grand Prix zazwyczaj otrzymuje gra, dla graczy ekspertow i podobno taka jest gra OLympos.
  Ale pominieta zostala jeszcze jedna nagroda, nagroda specjalna, nowosc w tym roku, tzw. Prix Spécial du Jury : “Sherlock Holmes : Détective Conseil”
  Gra, ktora zebrala super ocene wsrod graczy “tric trac” ( portal francuskich graczy) = 4.9/5, nieslychane. Musze ja wyprobowac.
  Jesli chodzi o Takenoko, to jest bardzo fajna gra, ale raczej najbardziej sprawdza sie w graniu z dziecmi. moim dzieciom szczegolnie sie spodobala ta gra, poniewaz mogli w nia zagrac w duzych rozmiarach, wiec figurki pandy i ogrodnika byly jak zabawki, a ukladanie w gore duzych bambusowych kijkow bylo niezla frajda.
  Pozdrawiam

 3. scheherazade

  Dziękuję za uzupełnienie – niestety nie znam francuskiego, a tłumaczom on-line nie można zaufać, więc nie podałam tej informacji o Prix Special du Jury. Z tego co zrozumiałam ta gra jest wznowieniem? “Le jury a souhaité utiliser son « joker » pour récompenser une réédition remarquable”

 4. Z tego co wiem, choć nie znam francuskiego, to i owszem, mowa o wznowieniu gry Sherlock Holmes Consulting Detective, która liczy już sobie, bagatelka, 31 lat 🙂 jest to także laurat SdJ z 1985 roku. Ystari chyba rok temu zapowiadało, że będzie wznowienie.

 5. Tak jest – jest zapowiedziane na bodajże Essen (w tym wydanie angielskojęzyczne)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × 3 =