Home / News / Shut Up & Sit Down – gorąco polecam

Shut Up & Sit Down – gorąco polecam

Dawno żaden blog, podcast czy videocast nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak Shut Up & Sit Down. Ten półgodzinny program o grach planszowych szybko stał się moim ulubionym. Prowadzący videocast dwaj anglicy Quintin i Paul mają świetne pomysły, w każdy odcinek wkładają całe swoje serce i dodają szczyptę angielskiego humoru. Gorąco polecam – na razie powstało 8 odcinków więc można szybko to nadrobić. A oprócz tego na stronie shutupshow.com można poczytać też ciekawie napisane recenzje gier.


 

Facebook Comments

8 komentarzy

 1. Humor – świetny. Inwencja i dodatkowe elementy – nie wymuszone. Wartości merytoryczne – nieco gorzej…

  Ok, obejrzałem tylko jeden odcinek na razie – “Halloween”, ale już się strasznie zniechęciłem. I to nie dlatego, że zjechali grę, którą uwielbiam, bo zgadzam się generalnie z przedstawionymi w ocenie tezami.

  Problem w tym, że wideorecenzja jest po prostu słaba merytorycznie. Zebrali opinie z Internetu, narzekania z BGG (że gry się nie da skończyć) dodali do tego szczyptę szablonowego “FFG wyciąga kasę” i tyle. No i do tego błędy odnośnie mechaniki – że mimo gry kooperacyjnej nie ma współpracy (a pogłoski? a personal stories?), że na kartach spotkań od razu się ginie (tu częściowo racja, ale takie karty są bodajże 2 na 300) itd.

  Ale najpoważniejszy błąd pokazanie gameplay. Ruch na podstawie rzutu kostką? WTF? 😀 Właśnie ten błąd przekonał mnie, że o grze jedynie poczytali w Internecie.

  Słabo.

 2. Aaa, gdzieś mi uciekło. W odcinku tym chodziło o “Arkham Horror”. I jeszcze raz dodam – zgadzam się z tezami. Znam grę wydaje mi się dość dobrze i wiem gdzie są jej wady. Oraz jak je niwelować. 😉

 3. To zgadzasz się czy nie? 🙂 Kolesi oglądam nie dla merytoryki ale właśnie dla tego jak grę przedstawiają i jak wyreżyserowany jest odcinek, bo tak w sumie to średnio mnie interesuje niewiemjużktóra recenzja Quarriors 🙂

  Odcinka Halloweenowego jeszcze nie oglądałem 🙂

 4. Zgadzam się (w większej części) z opinią o grze, ale mogę się zgodzić z kilkoma nieprawdziwymi stwierdzeniami o pewnych elementach gry w tym jej mechaniki. Teraz jaśniej? 🙂

 5. rzabcio – to ‘all you do is roll a die and move’ było raczej przenośnią. W trakcie filmiku rzeczywiście raz rzucił kością i się poruszył ale to miało po prostu chyba być jako tło dla gadającego Paula niż objaśnienie zasad 🙂

  Po prostu musisz przeboleć że gra im się nie podobała 😉 (no i jeżeli nie grali w AH to nie wiem czy by mieli dodatek 😉 )

 6. Super że jest coś takiego.
  Nie potrafię jednak zrozumieć jednej sprawy. Jeżeli wookie , maras etc. stworzy kolejny odcinek videocastu to można o tym się dowiedzieć tylko na forum. Gamesfanatic nic o tym nie wspomina.
  Chciałbym się dowiadywać o nowych odcinach nie tylko z forum.
  Proponuję by promować nowopowstałe odcinki różnych ludzików niezależnie czy stworzyli 1 czy 1000 odcinów videocastu.

 7. Słyszałem kiedyś o Shut Up & Sit Down na The Dice Tower i miałem sprawdzić co to. Ale zapomniałem 🙂 Dzięki Yosz za wpis, bo nie wiedziałbym, co straciłem. Czekam na nowy odcinek, bo już obejrzałem wszystko.
  Podoba mi się, ze się za bardzo nie rozwodzą nad zasadami (od tego mogę sobie poczytać instrukcję). Bardziej je opisują niż tłumaczą. No i kolesie są naprawdę zabawni, a odcinki bardzo pomysłowe.
  A recenzje takie, jakie moim zdaniem być powinny. Subiektywne i ciekawe. Dobrze dostać taką garść przemyśleń i odczuć związanych z grą (popartych argumentami i humorem). Warto zobaczyć 🙂

 8. veljarek: na GF staramy się pisać o czymś nowym i ciekawym. SU&SD właśnie jest nowym, ciekawym podcastem. Nie mam zamiaru informować teraz o każdym nowym odcinku tego czy innego podcastu – od tego są rssy / facebook / twitter. GF nie jest agregatorem wszystkich newsów jakie się pojawiają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sześć − 4 =