Home / News / Dwie pasje, HEX Studio i Vicious Fishes

Dwie pasje, HEX Studio i Vicious Fishes

Games Fanatic to portal, który jak sama nazwa wskazuje skupia wokół siebie fanatyków, których łączy wspólna pasja do gier planszowych. Ale poza nimi często mamy też inne hobby. Ja mam to szczęście, że moja praca jest jednocześnie moim hobby – jestem programistą i bardzo lubię robić to co robię… a jeszcze dodatkowo mi za to płacą. Z fascynacją patrzyłem jak powstało Big Daddy’s Creations Marka i Łukasza, jak przenieśli Neuroshime Hex na iphone’a. Pozazdrościłem im tego w jaki sposób połączyli dwie pasje ze sobą – gry planszowe i programowanie. Ale skoro im się udało to może i mnie również się uda? Tak powołałem do życia HEX Studio i zabrałem się za przeniesienie pierwszej planszówki na Windows Phone 7. Wybór padł na Vicious Fishes Toma Vasela.

Cała reszta to w zasadzie historia. No może nie do końca – gra jeszcze nie jest ukończona i trochę pracy ciągle przede mną. Za oprawę graficzną gry odpowiada Marek Rutkowski, a sam tytuł powinien pojawić się do końca tego roku. Pewnie niewielu z Was zetknęło się z Windows Phone (młodszym bratem Windows Mobile) bo jest to stosunkowo nowy system mobilny, ale zachęcam do zainteresowania się nim. Postaram się zadbać żeby od czasu do czasu pojawiały się na nim ciekawe planszówki… i nie – nie mam w planach stworzenia wersji na Androida, ani na iOS.

A na koniec niewielki filmik, pokazujący jak gra mniej więcej wygląda w akcji* – Marek wykonał naprawdę świetną robotę.

[youtube LgZs0XoqkCE]

*Film jest sprzed paru dni i trochę rzeczy już zdążyło się zmienić. Więcej informacji będziecie mogli niedługo przeczytać na mojej stronie.


 

Facebook Comments

11 komentarzy

 1. Wpis ten zawdzięczasie Tycjanowi, który wywołał mnie do tablicy swoim wpisem na stronie ŚGP – film wrzuciłem na swoje konto na Youtube jako publiczny co T. skrzętnie wykorzystał (za moją oczywiście zgodą 🙂 )

 2. Szkoda że na Windows Phone, ale co zrobić 😉

 3. No dziwnym nie jest, że WP bo Yosz jesli dobrze kojarze to dotnetowiec z krwi i kosci :).
  I jak dobrze kojarze to WP to chyba silerlight wiec przesniec aplikacje na ios czy andka nie bedzie latwo…

 4. Super news.
  Tylko niestety ta platforma… Ehhh…

 5. @bartek_mi – ano jestem .netowcem 😉 A na WP można programować w Silverlight i XNA, który jest też używany do tworzenia gier na XBox Live. Do rybek użyłem właśnie XNA, ale w przyszłości przerzucę się raczej na Silverlight

  @Jax – a bawiłeś się trochę WinPhonem? Dużo osób spodziewa się zobaczyć windows mobile, który nie był udanym systemem na komórki. WP nie ma z nim nic wspólnego i moim zdaniem jest równie dobry jak Android czy iOS (a w niektórych obszarach zdecydowanie lepszy)

 6. @yosz – może jest równie dobry (nie próbowałem), ale mi chodzi raczej o popularność (również spodziewaną).

 7. Yosz, a kiedy to trafi do sklepu?

 8. @Jax: popularność w dużej mierze teraz zależy od tego czy Nokii uda się wypromować smarfony z Win Phonem.

  @Łukasz: “a sam tytuł powinien pojawić się do końca tego roku”. Chcę w listopadzie wysłać do Marketplace’u

 9. Gratulacje, fajnie wygląda 🙂 A powiedz coś o samej grze, o co w niej chodzi?

 10. Dajcie mi jeszcze chwilę – zrobię porządek na stronie i napiszę coś więcej. Ten wpis proszę traktować jako Teaser 😉

 11. A nie lepiej połączyć siły i robić gry na wszystkie platformy? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

20 − 4 =