Home / News / 303 – wojenna gra roku 2010 wraca na rynek

303 – wojenna gra roku 2010 wraca na rynek

Drugie wydanie gry planszowej IPN pt. „303”, laureatki nagrody „Planszowa Gra Wojenna Roku 2010”, trafiło dziś do sprzedaży.

Gra „303” jest, obok „Kolejki”, najbardziej popularną edukacyjną grą planszową opracowaną przez Biuro Edukacji Publicznej IPN. Wydana w roku 2010, w 70. rocznicę Bitwy o Anglię, została bardzo ciepło przyjęta przez małych i dużych strategów, a cały nakład gry został szybko wyprzedany.

Licznik

„Po otrzymaniu wyróżnienia od graczy zdecydowaliśmy się wznowić nakład gry już z logo nagrody na pudełku. Podczas pracy nad drugim wydaniem wzięliśmy pod uwagę opinie recenzentów i poprawiliśmy kilka szczegółów. Zmiany dotyczą głównie planszy do gry. Schematyczny wskaźnik tur został zastąpiony oryginalnym licznikiem paliwa z jedynego zachowanego w Polsce samolotu Messerschmitt 109. Wskazówka licznika paliwa została na stałe przymocowana do planszy i nie oderwie się nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek” – mówi współautor gry Karol Madaj z BEP IPN.

Narada w sztabie Luftwaffe podczas prezentacji gry 303 w Szkole Podstawowej w Majdanie

„Gra była przez nas wielokrotnie testowana podczas imprez edukacyjnych oraz w szkołach. Z naszych obserwacji wynika, że „303” najbardziej podoba się uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistom. Co ciekawe, po prezentacjach w szkołach, na których pokazuję slajd z żołnierkami z Kobiecych Pomocniczych Sił Powietrznych RAF przy prawdziwym stole sztabowym z 1940 roku, także dziewczyny zapalają się do gry i podczas drużynowych rozgrywek często ogrywają swoich kolegów” – tłumaczy współautor gry i autor opracowania merytorycznego dr Tomasz Ginter z BEP IPN.

Więcej na temat „303” można przeczytać na www.ipn.gov.pl/gry. Odwiedzając stronę internetową można też zagrać w bezpłatną wersje on-line oraz obejrzeć promujący grę teledysk zespołu „Sabaton”. Gra będzie do nabycia w Warszawie w punktach sprzedaży IPN oraz w dobrych sklepach z grami planszowymi w całej Polsce. Zainteresowanych wypróbowaniem gry „303” serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stanowiska IPN podczas nadchodzących imprez plenerowych takich jak: „Air Show 2011” w Radomiu (27–28.08), festiwal „I wszystko gra” w warszawskich Łazienkach (3.09) czy konwent „Pola Chwały” w Niepołomicach pod Krakowem (23–25.09). Wielkoformatowa plansza do gry będzie też częścią ekspozycji wystawy IPN pt.: „Battle of Britain” na którą zapraszamy wszystkich odwiedzających w dniach 16.09.2011 – 4.03.2012 Muzeum RAF w Londynie.

Kontakt:

Tomasz Ginter – 22 431 83 88

Karol Madaj – 22 431 83 94


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

1 × 5 =