Home / News / Płocki Konwent Gier Planszowych i Bitewnych

Płocki Konwent Gier Planszowych i Bitewnych

Wzorem innych miast Płock podjął wyzwanie organizacji otwartej imprezy planszówkowej i pragnie na stałe wpisać się do kalendarza imprez z grami planszowymi i zaznaczyć swoją obecność na mapie imprez ogólnopolskich.
W dniach 1-2 października w najstarszym liceum w Polsce (rok zał 1180) im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku położonym na malowniczym Tumskim Wzgórzu niedaleko starówki odbędzie się konwent pn. Płocki Konwent Gier Planszowych i Bitewnych GramoFun. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski. Patronat medialny nad imprezą objął GamesFanatic.pl.


Organizatorami imprezy są dwa płockie stowarzyszenia Płocki Klub Gier Planszowych i Płocki Klub Fantastyki Fenris. Konwent podobnie jak wszystkie pozostałe tego typu imprezy, ma na celu propagowanie gier towarzyskich jako doskonałego sposobu na spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Chcemy podkreślić, że gry towarzyskie to nie tylko rozwój logicznego i strategicznego myślenia, ale również świetny sposób na integrację w grupie oraz gwarancja dobrej towarzyskiej zabawy.
Jesteśmy wciąż w trakcie dogrywania szczegółów i ustalenia programu, ale już teraz mogę uchylić rąbka tajemnicy, że na konwencie znajdą FUN początkujący gracze, a także starzy wyjadacze planszówkowi i bitewni. Program komponujemy tak aby przyjemność z grania w planszówki znalazły najmłodsze dzieci,młodzież oraz całe rodziny – słowem wszyscy. Dla geeków mamy do dyspozycji klubowe zbiory ponad 400 gier planszowych różnych gatunków.

Dla wytrawnych graczy bitewnych ekipa Klubu Fantastyki Fenris szykuje pokazy i turniej (jeszcze nie jestem kompetentny aby o tym pisać w szczegółach ale następnym razem…) Niewątpliwą atrakcję dla tego fandomu będzie prezentacja nowego sytemu Neuroshima Tactics i mam nadzieje wspólne zmagania bitewne.


 

Facebook Comments

One comment

  1. Pingback: Konwent Gier Planszowych i Bitewnych w Płocku » RPGamer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × trzy =