Home / News / Wakacje z Egmontem – można grać w planszówki także na wsi!

Wakacje z Egmontem – można grać w planszówki także na wsi!

We wtorek (19.VII.) przyjechaliśmy klubową ekipą do Gnojnicy. To znana wioska o wielu tradycjach (młodzieżowa sekcja zapasów i sumo od lat zdobyw

a worki medali). Tym razem Wiejskie Centrum Kultury zorganizowało dla dzieci i młodzieży popołudnie z różnorodnymi zabawami. Były dmuchane zabawki, tańce i śpiewy oraz, co dla nas istotne, gry planszowe.


Pogoda niestety pokrzyżowała nasze ambitne plany. Zaraz po rozłożeniu egmontowskich gier wielkoformatowych niebo się zaciągnęło i zaczęło grzmieć. Ledwo pierwsi gracze zaczęli poznawać zasady konieczne było zwinięcie gier i ewakuowanie się pod mały daszek przy budynku szatni Interu Gnojnica.

Tam udało się zmieścić 6 stolików i przy nich musieli się zmieścić wszyscy chętni. Graliśmy, oczywiście, w gry Egmontu: Piraci: Karaibska flota, Skubane kurczaki, Polowanie na robale, Pędzące żółwie. Ale też i w inne, dające się szybko objaśnić: Abalone, Fauna, Santy Anno, łamigłówki i wiele innych.

Pewnie setka dzieci i ich rodziców przewinęła się przez nasze planszówkowe stoliki. Mnóstwo pytań – to nie gry komputerowe?, wiele zaskoczeń – to fajne jest!, sporo zaciekawienia – a gdzie można w to pograć? były tym miodem na serce, który dał nam, organizatorom, satysfakcję z czasu poświęconego na to spotkanie.

Wielu rodziców dopytywało o możliwość grania w naszym klubie, o dostępność gier w sprzedaży.

Miłym akcentem podsumowującym wtorkowe spotkanie było zaproszenie od p. dyrektor WCK na kolejne, tym razem wyłącznie planszówkowe spotkanie do Gnojnicy.

Natomiast następnego dnia, na naszym cotygodniowym środowym spotkaniu w Klubie Gier Planszowych w Ropczycach, pojawiły się dzieciaki z Gnojnicy! Mamy kolejnych klubowiczów zarażonych planszówkową pasją :).

Serdecznie dziękuję Wiejskiemu Centrum Kultury za zaproszenie na wspólna imprezę a Wydawnictwu Egmont za udostępnienie gier wielkoformatowych oraz ufundowanie mnóstwa nagród dla najmłodszych miłośników planszówek.

Kolejne wydarzenia z cyklu Wakacje z Egmontem już wkrótce 🙂

 


 

Facebook Comments

One comment

  1. dominusmaris

    Warto zauważyć, że Wiejskie Centrum Kultury w Gnojnicy organizuje imprezę w lipcu podczas gdy Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach nawet nie jest otwarty. Nie mówiąc już o szkołach, które zamykają swój teren ok. 18.30 przez co młodzież, czasem trzydziestoletnia, która przyszła pograć w kosza, musi skakać przez płot by móc wrócić do domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

jeden × trzy =