Home / News / Galakta: Wyruszmy po Serce Smoka

Galakta: Wyruszmy po Serce Smoka

Dawno temu, Wielki Smok doglądał losu wszystkich ludzi i pilnował, aby na świecie panował ład i porządek. Jednak złowrogi czarnoksiężnik zamienił go w kamień, a źródło jego wewnętrznego ognia uwięził w krwistoczerwonym krysztale zwanym „Sercem Smoka”. Nastały po tym lata niepokoju. W tym niezwykle niebezpiecznym okresie mężni  bohaterowie, księżniczki i trolle rywalizują ze sobą, walcząc u stóp skamieniałego smoka o wartościowy skarb krasnoludów. Legendarny Ognisty smok także chce go zdobyć,  jednak po piętach depcze mu łowczyni smoków. Tylko zwykli ludzie trzymają się z dala od wszelkich wydarzeń i starają się wieść w miarę normalne życie.

Kolejną grą, której polska edycję postanowiliśmy zaprezentować w polskiej edycji jest Serce Smoka, na licencji firmy Kosmos. Autorem gry jest Rüdriger Dorn (Podróż do wnętrza Ziemi).

Serce Smoka to przeznaczona dla dwóch osób gra, w której każdy z graczy stara się, poprzez umiejętne zagrywanie kart, zdobyć możliwie najwięcej punktów. Każdy z graczy dysponuje własna talią, w której znajdują się karty z różnorodnymi postaciami, a które umieszczane są na planszy celem zdobycia innych kart.

Do ogromnych zalet gry należy m.in. doskonała oprawa graficzna, która sprawia, przedstawiająca w bardzo klarowny sposób najważniejsze zależności pomiędzy kartami i sprawiająca, że tytuł ten można wyjaśnić w mniej niż 5 minut!

Premiera Serca Smoka planowana jest na III kwartał 2011.


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. Znaczy na pólkach sklepów gra będzie się bila z Folkowym Lowcy Smoków bodajże?

  2. Witold Janik

    Będzie fight w kisielu… :>

  3. No i jak widać, galakta też wydaje coś innego niż FFG.

  4. Ale widzę, że FFG też to wydało, hmmm…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

1 × trzy =