Home / News / Galakta: Dawno, dawno temu…

Galakta: Dawno, dawno temu…

W tym roku do grona gier wydanych przez naszą firmę dołączy polska edycja gry Once Upon a Time, która zostanie wydana pod tytułem Dawno, dawno temu. Jest to gra, w której gracze wspólnie opowiadają bajki – jednak nie robią tego w całkiem dowolny sposób. Do snutej przez siebie opowieści muszą umiejętnie wpleść elementy przedstawione na kartach (takie jak miejsca, postacie, wydarzenia, przedmioty czy cechy), aby móc je zagrać i w ten sposób przybliżyć się do zwycięstwa. Nadrzędnym celem każdego gracza jest doprowadzenie do zakończenia, które otrzymał.

Dawno, dawno temu to doskonała zabawa dla 2-6 graczy w wieku od 8 lat. Autorami gry są Richard Lambert, Andrew Rilstone oraz James Wallis.

Polska edycja gry Dawno, dawno temu ukaże się w III kwartale tego roku.


 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. Gdyby tak ilustracje były z edycji francuskiej byłbym skłonny kupić polską edycję (mimo, że mam angielską). Niestety wątpię.
  Dla porównania:
  fr
  http://cf.geekdo-images.com/images/pic319332.jpg
  reszta
  http://cf.geekdo-images.com/images/pic118232.jpg
  Jakoś ta druga kojarzy mi się zawsze z Talizmanem/Magią i Mieczem buee

 2. A ja się cieszę 😉 Kto chce kupić ang. wersję 😀

 3. Tak, francuskie ilustracje są śliczne. Dawno temu kontaktowałem się z Atlas Games, aby zrobić polską edycję tej gry, jednak dostałem wtedy (parę lat temu) informację, że inny polski wydawca ma zamiar ją wydać. I w końcu się doczekaliśmy 🙂

  Mam nadzieję, że Galakta pokusi się o zmianę grafik z edycji Atlasa oraz o drobne zmiany w zasadach – te oryginalne potrafią się zacinać, wyłączając gracza z gry (na przykład jeśli został on z ostatnią kartą Lodowiec, a historia potoczyła się akurat do piekła :)).

 4. Prośba do P. T. Redaktorów.
  Czy możliwa jest zmiana komunikatów Galakty w taki sposób, aby ich treść publikowana w serwisie nie sugerowała, że wydawcą gier jest GamesFanatic.pl? W ciągu ostatnich dwóch miesięcy było kilka informacji o zapowiedziach Galakty brzmiących identycznie, jak na stronie wydawnictwa, a przez to wprowadzających w błąd. Przecież ani GF nie prowadzi wydawnictwa, ani na forum g-p.pl nie pojawiały się informacje potwierdzone teraz w informacjach prasowych.
  Niby wiadomo o kogo i o co chodzi, jednak rzetelność zawsze wymaga pewnego – chociaż w tym przypadku znikomego – wysiłku.

 5. @pawel1454: Każdy wpis, którego autorem jest “Informacja prasowa” pochodzi nie od nas, ale od wydawnictwa, organizatora imprezy, sklepu, itp. Praktykujemy to od lat przy każdej tego typu informacji. W tym wypadku dodatkowo w tytule jest nawet nazwa wydawnictwa.

 6. Jeśli taka jest przyjęta praktyka, to w porządku. Rzuciło mi się to w oczy z powodu nagromadzenia takich informacji w ostatnich dniach.

 7. @paweł1454:
  ale GamesFanatic.pl przecież wydaje niedługo Planszostację#52 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

20 + cztery =