Home / News / Ventura – włoskie sprawy rodzinne

Ventura – włoskie sprawy rodzinne

Ostatnio był Dziki Zachód, teraz mamy XIV-wieczne Włochy. FFG zapowiedziała wydanie gry Ventura. Wcielając się w jedną z ówczesnych włoskich rodzin szlacheckich (Este, Gonzaga, Medici, Visconti) musimy poprowadzić ją do zwycięstwa.

Członkowie każdej z rodzin to potężni arystokraci, pełni sprytu i charyzmy. Autorzy (debiutanci Alberto Menoncin, Silvio Negri-Clementi) chcieli pokazać ich specjalne predyspozycje, które mają oddać ducha tamtych czasów. Czy jednej z nich uda się zapanować nad włoskimi miastami, a przy tym wyeliminować pozostałe rodziny? To będzie już zależało od gracza.

Aby wygrać, oprócz powiększania rodzinnej fortuny oraz działań politycznych należy finansować rozwój swoich armii i dzięki nim zdobywać kontrolę nad nowymi obszarami.

Zgodnie z włoskim przysłowiem „Śmierć jest najlepszym orędownikiem pokoju” silna armia oraz podbój to bardzo ważny element gry. Mądra rekrutacja najemników i silnych dowódców może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Zwłaszcza, że wyniki prowadzonych w czasie gry bitew będą właśnie zależały od tych decyzji. Trzeba jednak pamiętać, że najlepsze, a przy tym najdroższe silne wojska, będą z nami tylko wtedy gdy będziemy im płacić.

Gra kończy się w momencie, gdy jeden z graczy podbije miasta swoich przeciwników lub zdobędzie 30 punktów zwycięstwa. Punkty te można kupować za zarobione floreny, ale pieniądze potrzebne są również do prowadzenia działań wojennych więc nie zawsze warto je na to wydawać.

Oprócz własnej planszy „Rodziny” do dyspozycji gracze otrzymają 40 płytek terytorium, z których budowana będzie plansza, dzięki czemu gra ma być zawsze inna i ma umożliwiać zmianę strategii w każdej rozgrywce. Dodatkowo w pudełku znajdziemy ponad 100 kart najemników i dowódców, 120 sztuk plastikowych znaczników, 80 żetonów i planszę punktacji. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy i ma być wydana w trzecim kwartale 2011 r.

Szykuje się kolejny ciekawy tytuł, teraz poczekajmy na ruch Galakty 🙂

Źródło: http://www.fantasyflightgames.com


 

Facebook Comments

One comment

  1. Śmierdzi mi tu Heroes’ami… a raczej pięknie pachnie:D Dodaję do obserwowanych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × 3 =