Home / News / Via-GRA – przez gry na szczyty!

Via-GRA – przez gry na szczyty!

Turniej Gier Planszowych „Via-GRA – przez gry na szczyty!” to niepowtarzalna okazja dla studentów, aby sprawdzić swoją zręczność i zdolność logicznego myślenia oraz na chwilę wyrwać się ze świata zdominowanego przez komputery. Powrót do nieco zapomnianej już dzisiaj rozrywki daje możliwość odkrywania nowych zainteresowań i umiejętności. Ponadto udowadnia, że zabawa przy wspólnym stole integruje bardziej niż czas spędzony na grach internetowych.
Warto również wspomnieć, że Turniej „Via-GRA” organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UAM jest jedyną inicjatywą tego typu w Poznaniu kierowaną do studentów. Stanowi novum i już wzbudza zainteresowanie wśród jego potencjalnych uczestników.

Opis projektu:
Przedsięwzięcie: Turniej Gier Planszowych „Via-GRA – przez gry na szczyty”
Termin: 14 kwietnia 2011 r. (czwartek)
Miejsce:
9.00-13.30 – hol główny na Wydziale Matematyki i Informatyki
9.00-13.30 – hol główny w Collegium Novum
19:00-22:00 – Fantasy Park, Poznań Plaza

Uczestnicy: głównymi odbiorcami Turnieju są studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, jednak uczestniczyć w nim mogą również wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w Turnieju a znajdujące się na terenie rozgrywek.

Turniejowe gry: Hoop!, Abalone, Kraby, Jenga, Hej! To moja ryba!, Pędzące żółwie, Prawo dżungli, Chińczyk, Polowanie na robale

Koordynator projektu: Karina Kania

Cele projektu:
– popularyzacja gier planszowych rozwijających logiczne myślenie i zręczność
– upowszechnienie – alternatywnych wobec Internetu – form spędzania wolnego czasu
– integracja środowiska studenckiego
– stworzenie możliwości odkrycia nowych zainteresowań i umiejętności
– zmiana negatywnych postaw wobec tego typu rozrywek
– inicjacja długofalowego procesu przemiany w zakresie wykorzystywania wolnego czasu

Przebieg turnieju:
Etap I (wydziałowy):
Rozgrywki etapu pierwszego odbywają się równolegle w dwóch miejscach wyżej wymienionych w godzinach od 9:00 do ok. 13:30. Uczestniczą w nim studenci, którzy wyrażą chęć podczas trwania turnieju (brak wcześniejszych zapisów). Będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w grach planszowych (m.in. Hoop!, Abalone, Kraby, Jenga, Hej! To moja ryba! i wiele innych). Turniej ma na celu ponadto kojarzyć się z dobrą zabawą, stąd zwycięzcami poszczególnych gier będą osoby, które zdobędą największą liczbę punktów podczas całych rozgrywek. Za każdą wygraną partię zawodnik może otrzymać 3 punkt, zaś za samo uczestnictwo 1 punkt (brak typowo turniejowej hierarchii rozgrywek).

Etap II (uczelniany):
Etap ten ma miejsce poza uczelnią, w centrum rozrywki Fantasy Park. Uczestniczą w nim zarówno studenci, jak i osoby, które wyrażą chęć wzięcia udziału w Turnieju, a znajdować się będą na terenie rozgrywek.
Między godziną 19:00 a 21:00 uczestnicy rozgrywek będą mogli uczestniczyć w Turnieju i zdobywać punkty za zwycięstwo w partiach, tak jak to miało miejsce w pierwszym etapie. 5 osób z najlepszymi wynikami zostanie nagrodzonych grami planszowymi.
Od godziny 19:00 do 22:00 rozgrywany będzie także turniej kręgli oraz bilardu. 3 najlepsze osoby z każdej dyscypliny zostaną nagrodzone.
Do każdej gry zarówno podczas pierwszej jak i drugiej części przydzielone są osoby, które będę odpowiedzialne za przedstawienie zasad, czuwanie nad prawidłowością rozgrywki oraz rozdaniem zwycięzcy punktów. Ich postępowanie zgodne jest z przygotowanym i wcześniej opublikowanym regulaminem. Wszystkie te osoby będą posiadały przez cały czas trwania Turnieju jednolite koszulki z logiem organizacji – NZS UAM, aby można było je bez problemów odnaleźć.


 

Facebook Comments

9 komentarzy

 1. “W finale najlepsi z najlepszych zmierzą się z takimi grami jak Chińczyk, Warcaby, Bierki czy Jenga”
  Hmmmm…..

 2. Co jak co, ale logo pierwszorzędne 🙂

 3. Logo i nazwa genialne:) Spodziewałam się czegoś pikantnego, a tu Warcaby… eeech 😉

 4. Ja jestem ciekawy jak będzie wyglądał ten turniej w chińczyka i pędzące żółwie. I to jeszcze studenci mają brać udział haha

 5. Ostre logo 😉 “- zmiana negatywnych postaw wobec tego typu rozrywek” 🙂

 6. Chyba nawet viagra nie byłaby w stanie zmienić mojego…ehem… stosunku do chińczyka.

 7. @Andy
  I to jesy właśnie ‘negatywna postawa’, którą chcą zmienić organizatorzy! Reprezentujesz naturalną grupę docelową dla ViaGRY 😉

 8. Już kiedyś to pisałam przy okazji pierwszej wzmianki o tej inicjatywie, że niestety skojarzenie jest jak dla mnie
  “głupawe” i nie o takie propagowanie gier chyba chodzi. nadal tego rodzaju rozrywka nie będzie się kojarzyła z przyjemnymi wieczorami w gronie rodzinnym czy intelektualnymi potyczkami zapaleńców. nie wychodzimy poza krąg infantylnego kontekstu, a dobór gier w zestawieniu z nazwą to już w ogóle jakaś pomyłka. no, jakbym się nie starała, ani to śmieszne, ani intrygujące.

 9. Zgadzam się z Veridianą. Dla mnie wrzucanie wszędzie erotycznych skojarzeń jest po prostu głupawe. No ale cóż, prościej puścić “świder” w ruch, niż wymyślić coś mniej oklepanego.
  http://www.nudny.net/index.php?name=News&file=article&sid=1682

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziesięć + szesnaście =