Home / Facebook / Piątek z Facebookiem (17.02 – 24.02)

Piątek z Facebookiem (17.02 – 24.02)

Dla wszystkich, którzy nie korzystają z Facebooka będziemy publikować (w piątki) podsumowanie tygodnia z naszej działalności na FB. Informacje tam przez nas umieszczane są ciekawym uzupełnieniem materiałów z głównej strony GF.


 

Facebook Comments

20 komentarzy

 1. Aaaa!! Aaaa!!! Nie mam fb bo nie chcę, nie lubię, a teraz jak przeczytałem tekst umieszczony na fb to jakbym fb czytał, to gwałt na oporującej psychice!

 2. Resistamce is futile!

 3. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zbada skargę słuchacza, który uznał, że wspominanie w Polskim Radiu o Facebooku to kryptoreklama – pisze “Dziennik Gazeta Prawna”.

  Rada rozważa tę sprawę pod względem prawnym, zwłaszcza, że podobne zastrzeżenia pojawiły się już wcześniej, także w związku z innymi portalami społecznościowymi. Według Krzysztofa Lufta z KRRiT, problemem nie jest to, by media zaznaczały swoją obecność w tych serwisach, lecz sytuacje, w których komercyjne portale są promowane przez media na przykład poprzez odsyłanie do nich odbiorców po informacje, niedostępne na antenie.

 4. Tak, ale sprawa dotyczy mediów publicznych. Prywatne mogą odsyłać i reklamować co tylko chcą.

  EDIT: Oczywiście o ile nie łamią przy tym innych przepisów i ograniczeń.

 5. /wesprzyj kwiatosza

  Skąd się wziął ten pęd, żeby cały internet przepisać do facebooka? Facebookowi mówimy stanowcze i zdecydowane NIE!

 6. Skąd się wziął ten pęd, żeby całą ludzką wiedzę przepisać do Internetu? Internetowi mówimy stanowcze i zdecydowane NIE! 😉

 7. Skąd się wziął ten pęd, żeby całą ludzką wiedzę spisać? Pismu mówimy stanowcze i zdecydowanie NIE! 🙂

 8. Hmmmm… Nie mam konta na Facebooku (i nie będę się z tego tłumaczył). Widzę, że kupa informacji zamiast na tą stronę trafia wlaśnie tam. Moze rozważcie w takim razie likwidację strony gamesfanatic i pozostańcie tylko przy FB?
  Pisze poważnie.
  Jeżeli pół informacji będzie tu a pół tam to będzie jak teraz – kilka informacji na tydzień. Postawiliście na FB – Wasze oczywiste prawo. Jeżeli gamesfanatic okaże się nudne i z małą ilością nowych informacji – szkoda poświęcać Wasz czas i kasę na utrzymywanie czegoś takiego.
  Ponieważ FB nie mam więc pewnie zostanie mi forum i BGG jako źródło informacji – i będzie mi z tym źle ale… vox populi, vox Dei.

  P.S. Próbowałem nawet wejść na któryś z podanych wyżej linków ale Kasperskky zgłosił mi trojana “Exploit.JS.Zeroll.e” więc więcej nie będę próbował – nawet jeśli to błąd Kasperskyego.

 9. Planujemy na stałe dołączyć widok wpisów z FB na stronie GF.

  Tak na prawdę to nie rozumiem skąd ten cały szum. Z tych informacji prawdopodobnie nic nie pojawiłoby się na GF bo to tylko mini newsy, które do tej pory przepadały i nie były publikowane.

  Do dziś rana na FB obserwowało/lubiło nas 219 osób, po publikacji tego newsa liczba ta wzrosła o 9 osób. Nie jest więc to tylko nasza fanaberia lub pęd za modą tylko próba dotarcia z naszym (i Waszym) hobby do większej liczby odbiorców, a przecież o to nam wszystkim chodzi. Ja nie widzę w tym nic złego, a wręcz przeciwnie.

 10. Na fejsbuka trafiają rzeczy, które są mniej istotne, dotyczą rzeczy okołoplanszówkowych i w naszej ocenie nie kwalifikują się na nius na GF. Pracujemy nad tym, żeby na głównej stronie GF był podgląd na ostatnie wpisy na fb (tak jak teraz jest podgląd na blipa).

  @asiok: rozumiem, że dopóki nie wiedziałeś o wpisach na fb, wszystko Ci się podobało, a teraz jak się dowiedziałeś, to GF stał się nudny i ma małą ilość nowych informacji?

 11. asiok: ale o co chodzi? Teraz sytuacja nie jest w porządku? Na FB pojawiają się mini newsy, które suma sumarum też trafią tutaj (czy w postaci skrótów czy w postaci jakiegoś widgetu z boku strony w przyszłości)

  Wcześniej po prostu takie rzeczy nie były publikowane, albo też w zbiorczej postaci. Więc sytuacja tak naprawdę nie zmienia się w ogóle.

  Naprawdę chcesz żeby na GF było 20 wpisów dziennie o każdej części artykułu dotyczących nowych gier od Galakty, o tym że się pojawił jakiś odcinek podstastu, czy instrukcja do gry? Będzie śmietnik – a tak będzie wyciąg z tego na GF tak czy inaczej, a jak ktoś ma konto na FB to będzie subskrybował GF i tyle. Nikt nie traci.

 12. @ja_n: to nie tak. Ponieważ cały dzień siedzę w pracy przy komputerze , więc jednym z otwartych okienek jest oczywiście gamesfanatic 🙂
  Czysto subiektywnie wydaje mi się, że kiedyś informacji na nim było dużo więcej; gdy więc podaliście spis kilkunastu informacji, które w tym tygodniu pojawiły się na FB to przyjąlem, że część informacji przenieśliście tam.
  I nigdy nie pisałem że GF jest nudny 😉

  @yosz: tak, chciałbym żeby informacje – także te drobne – były na GF. Może to być widget z boku – nie zakłóci to przejrzystości a zwiększy ilość informacji. Dla mnie jest to jedyny sposób na dotarcie do tych informacji. Niestety nie mam czasu/możliwości na przeglądanie wieluset informacji pojawiających się codziennie na temat gier. Mam za to czas na przeglądanie GFa i ucieszę się, jeżeli strona ta będzie jak często aktualizowana.

  Nie atakuję GFa ani FB – po prostu chciałbym, aby na GF było jak najwięcej informacji a FB mi zwisa.

 13. @asiok: pytam z ciekawości, czemu nie założysz sobie konta na facebooku, żeby być na bieżąco? 🙂

 14. @edrache: Mam obsesję na punkcie ochrony danych 😉 I alergię na to co robi się dlatego, że inni też to robią 😉

 15. @asiok: dzięki 🙂 facebook nie udostępni innym danych, których sam mu nie udostępnisz 🙂
  a jeśli chodzi o drugi powód to boję się, co będzie jak planszówki staną się popularne 😉

 16. @edrache: jak zobaczę Filipposa lub Folko na pudelek.pl – zacznę się bać!

 17. LOL.
  Ja osobiście też nie używam FB. Mam konto bo ktoś z rodziny mnie tam zaprosił, ale staram się nie używać. Podobnire zresztą jak naszą klasę – też mam konto, na wszelki wypadek… może ktoś będzie organizował spotkanie klasowe itp…
  Z drugiej strony są ludzie którzy potrzebują takich stron, a gf chyba specjalnie na tym nie traci…

 18. Ja też nie rozumiem marudzenia. Przecież GierFanatyk NIE PRZENOSI się na FB, tylko daje tam dodatkowe, krótkie wiadomości, których na GF by i tak nie zamieszczał.

 19. Darmowy numer magazynu WiN (wersja PDF), w którym znajdziecie raport z ostatnich targów w Norymbergi

  A nie w Norymberdze? ;-D

 20. To nie ja (Norymberga) 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sześć + 5 =