Home / News / 25 lat Tajemnic Labiryntu

25 lat Tajemnic Labiryntu

Żyję głównie informacjami o grach hobbystycznych, cięższych, ekonomicznych, zapominając często o grach rodzinnych dla tzw masowego odbiorcy. Większość aktualnie popularnych w naszym środowisku gier ma nie więcej niż 10 lat – oczywiście są wyjątki jak np Acquire, Space Hulk czy Cosmic Encounter. Dlaczego w ogóle o tym piszę? Bo właśnie przypada 25 rocznica wydania Tajemnic Labirytnu. W tym czasie sprzedało się 8 mln egzemplarzy tej gry. To chyba marzenie każdego autora gier planszowych – stworzyć taką grę, która zostanie na rynku przynajmniej ćwierćwiecze i będzie bawić nie tylko nas ale i nasze dzieci.

Z tej okazji Ravensburger wydał specjalną edycję jubileuszową tej w gry w metalowym pudełu z dodatkowymi 12 kartami akcji.

Dziękuję Michałowi Stajszczakowi za tę informację.


 

Facebook Comments

8 komentarzy

 1. Ćwierć wieku, no ładnie. To moja pierwsza “zachodnia” gra. Pamiętam, jak dostaliśmy ją z siostrami w 1993 roku. Rok później Scotland Yard, też z Ravensburgera. W obie grałem niedawno i muszę przyznać, że Scotland Yard w ogóle się nie zestarzał. Labirynt też nie, ale to jednak gra dla trochę młodszych. Miło przeczytać taki nostalgiczny news czasami 🙂

 2. Ten tytuł przywołuje świetne planszowe wspomnienia;)

  Jako dzieciak w podstawówce zobaczyłem reklamę tej planszówki w jakimś niemieckim RTL albo innym PRO7, niedługo potem moja starsza siostra odwiedziła koleżankę w RFN i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu i wielkiej uciesze przywiozła mi tą grę do Polski. Graliśmy w to bez przerwy.

  Potem pamiętam, że w naszych sklepach pojawił się klon tej gry. Nie wiem czy to był plagiat, czy na licencji, pamiętam jednak że jakość wydania była znacznie gorsza od Ravensburgera.

 3. Aaaaaaa!!! Dlaczego nie dajecie linków do BGG jeżeli cały post dotyczy jednej gry? Chyba nie uważacie BGG za konkurencję? Prooooszę! Baaardzo!

 4. W pocie czoła wpisałam w wyszukiwarkę BGG tytuł i po tej ciężkiej pracy i niezliczonych milisekundach oczekiwania… JEST!
  http://www.boardgamegeek.com/boardgame/1219/the-amazeing-labyrinth

  Zabijcie, ale nie rozumiem, co to za problem samemu sobie wklikać…

 5. @Veridiana
  Możesz sobie nawet w pocie czoła komentarze pisać za pomocą myszki klikając w klawiaturę, która się wyświetla na ekranie. Też żaden problem i średnio rozgarnięte dziecko już będzie to potrafiło ;).

  Po prostu link do BGG zaoszczędzi mi te milisekundy i nie będę musiał swojego tyłeczka “pionować” by coś na klawiaturze wklepać. Taka prosta, praktyczna rzecz którą każdy doceni, a których to standardów GF jeszcze się nie dopracowało. Pojęczę, pojęczę, będę tym złym czepialskim, wytrzymam uszczypliwe komentarze, a potem wszyscy będą korzystać z dobrodziejstw linków w dobie Internetu :). Ja się tu poświęcam! 😉

 6. Tak, od razu dawajcie też linki do sklepów z grami, w których jest dana gra. I na Allegro. Najlepiej z cenami. Cobym potem nie musiał czasu tracić na klikanie ;-p

 7. konev – popieram. To jest po prostu sytuacja “O, fajne. Ale nie ma gdzie kliknąć. To zamykam.”. Linka do źródła, czy po prostu dokładniejszych informacji szuka się w artykule odruchowo.

 8. Link do źródła – ale nie do BGG tylko Newslettera Ravensburgera

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

15 − sześć =