Home / News / Black Gold – życie nafciarza według FFG

Black Gold – życie nafciarza według FFG

Jeżeli ktoś z Was marzył o byciu potentatem naftowym i spędzaniu czasu na poszukiwaniu czarnego złota to teraz dzięki Fantasy Flight Games będzie mógł te marzenia spełnić. Kolejna edycja gry Giganten, autorstwa Wilko Manza, będzie nosić tytuł Black Gold i przeniesie nas do Teksasu, kiedy to w roku 1922 trwa tam rozkwit branży naftowej.

Plansza gry będzie modułowa co pozwoli na urozmaicenie kolejnych rozgrywek. Dramatycznie upływający czas gry, wyznaczony przez poruszający się czarny pociąg Olejowych Baronów będziemy musieli poświęcić na znajdowanie najlepszych działek, budowanie szybów, walkę z sąsiadami na aukcjach, gdzie blefowanie jest możliwe, ale złapani na tym są karani oraz na transport wydobytej ropy do jednej z trzech spółek naftowych. Wszystko po to, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy i wygrać.

Licytacje mają być ważnym elementem Black Gold, ale ma w niej być również miejsce na planowanie i strategie. Zasady gry posiadają dodatkowe opcje, które mogą zwiększyć trudność gry, przedłużyć czas jej trwania lub zmniejszyć losowość. W grze znajdziemy historyczne odwołania, które mają pozwolić wczuć się graczom w rolę ówczesnych poszukiwaczy ropy i zdobywców fortuny.

Gra ma być przeznaczona dla 2-5 osób i trwać ma od 1-2 godz. W pudełku dostaniemy ponad 100 plastykowych elementów, 150 kart, 6 modułów mapy/planszy, ponad 100 żetonów, kość K6 oraz instrukcję.

Źródło: http://www.fantasyflightgames.com


 

Facebook Comments

8 komentarzy

 1. Witold Janik

  Nie ma to jak prawdziwy ameri-trash od FFG. Masa kostek, znaczników, figurek, klimat oraz akcja, akcja i jeszcze raz akcja!!!

  Totalny must have.

 2. Hmmm, a co to za znikające komentarze? Głupio komuś się zrobiło, że nie umie przeczytać ze zrozumieniem prostego tekstu?

 3. Zapowiada się fajnie 😉

 4. Giganten to bardzo dobra gra. Jeśli FFG nic nie zepsuje to dalej będzie dobra 😉

 5. BG ma mieć jakieś poprawki i warianty oraz zmieniła się ilość graczy z 3-4 na 2-5.

 6. przed rozgrywką polecam obejrzeć film “Aż poleje się krew”, żeby lepiej wczuć się w klimat 🙂

 7. Tylko żeby nie oglądać tego przed pójściem na kręgle… bo też można się wczuć 😉

 8. Tycjan, rozwaliłeś mnie 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

10 − 5 =