Home / News / Mansions of Madness w czerwcu po polsku!

Mansions of Madness w czerwcu po polsku!

 Na forum wydawnictwa Galakta pojawiła się informacja o planach wydania nowej gry przygodowej FFG “Mansions of Madness’ w języku polskim! Najprawdopodobniej już w czerwcu będziemy mogli rozpocząć eksplorację mrocznego, pełnego tajemnic domiszcza.


 

Facebook Comments

10 komentarzy

 1. Super wieść! Trzymam kciuki.

 2. Po co?

  Po pierwsze – każdy fan Cthulhu kupi grę zaraz po jej wydaniu, czyli jakoś na dniach. Nie będą czekać DO CZERWCA (!) na polską edycję.

  W gry planszowe grają zwykle ludzie wykształceni i inteligentni, dla których język obcy, to nie czarna magia, zostanie zatem garstka, która faktycznie jest z angielskim na bakier.

  Sprzedaż będzie znikoma, a co za tym idzie zawieszone zostanie wydawanie jakichkolwiek dodatków (przy niskim nakładzie będzie to nieopłacalne) a Mansions of Madness już teraz widać będzie grą bazująca na dodatkach (co akurat charakterystyczne dla FFG).

  W związku z powyższym polscy gracze pozostaną albo tylko z podstawką, albo z wersjami mieszanymi polsko-angielskimi (czyli po co w ogóle PL?), pomijając już wielomiesięczne opóźnienia.

  Tak jak było z Horror w Arkham, Battlestar Galactica itd.

  Ani to logiczne, ani opłacalne…

 3. Wybacz, ale chyba nie ty prowadzisz Galaktę. Jestem miłośnikiem Lovecrafta, ale nie będę kupował w ciemno. Mam Arkham Horror, ale dodatków nie planuję kupić… coś mi się widzi że Twoja wypowiedź ani nie jest logiczna, ani prawdziwa 😉

 4. scheherazade

  A ja wole wydania w jezyku ojczystym, niech sobie beda z opoznieniami, mnie to nie przeszkadza. Poza tym moja ekipa do grania to rowniez ludzie z pokolenia, ktore uczylo sie rosyjskiego i to wieeeeki temu. Wyksztalceni jestesmy i inteligentni :)))

 5. No ja się właśnie za każdym razem zastanawiam, jak powraca temat angielskiego oraz “wykształconych i inteligentnych” ludzi ;), czy osoby które takie rzeczy wypisują maja jakieś dane konkretne na temat znajomości tegoż języka wśród ponetcjalnych nabywców, czy tak sobie tylko to wymyślili.

 6. Ja też zaczekam na polską wersję. Kiedyś kupiłem angielską wersję pewnej gry i były z tym same problemy (nie z każdym dało się grać, trzeba było “spolszczać” karty, itd).
  Brawo dla Galakty, że się jej chce !
  Pozdrawiam

 7. Ja też jestem fanem dzieł Lovecrafta, ale Arkham Horror kupiłem dopiero po polskiej premierze, i tak samo będzie z MoM, po prostu lubię mieć planszówki w ojczystej wersji językowej, jak dla mnie to dobry powód 😉 No i nie ma problemu w sytuacji kiedy jeden z graczy nie czuję się z ang. zbyt pewnie i cała rozgrywka kuleje.

  A tak na marginesie, czy znajomość np. francuskiego (zamiast angielskiego) jest też oznaką tej inteligencji i wykształcenia? Kiedyś był bardzo modny i wręcz obowiązkowy dla ludzi z tak zwanej wyższej półki 😉 Co więc jeśli FFG wydawałoby gry po francusu, mówiłoby się “Ma być w oryginale, bo tak” czy raczej czekałoby się na wersję polską?

 8. Wszystko fajnie.
  Szkoda tylko, że nie możemy wzorem chociażby gier komputerowych robić premier w naszym języku równocześnie z zachodnimi.
  Druga sprawa to kwestia tłumaczeń.
  Gdy za tłumaczenie gier biorą się profesjonalni tłumacze, nie mający z grami planszowymi nic wspólnego, to potem musimy zjadać “kwiatki” takie jak Rozkaz Prezydencki w BSG 😉 (org. Executive Order).
  Ciekawe jak sobie poradzą tłumacze z przetłumaczeniem jednej z kart z dodatku Exodus – Presidential Order 😉
  Aha, zapomniałem. Nie będą musieli sobie radzić, bo dodatku do BSG po polsku raczej już nie zobaczymy. Podobnie jak nowych dodatków do Arkham Horror.
  Założe się piwo przeciw coli, że tak będzie i w przypadku MoM… 🙁
  A jak przegram, to z radością będę popijał gazowany czarny napój o nieznanym nikomu składzie 😀

 9. Soulless

  Co do dodatków do BSG, D.W. pisze na forum Galakty, że 16 lutego powinniśmy się dowiedzieć jak mają się sprawy z polską edycją. Poza tym na Dunwich Horror mają ruszyć w tym tygodniu zapisy. Podobno polskie wydanie jest już de facto gotowe do druku, ale najpierw FFG musi dać zielone światła dla dodruków. No a jesienią ma ukazać się kolejny dodatek do HwA – czyli coś się jednak rusza 😉

  Jest też opcja, że w międzyczasie pojawi się kolejna edycja Arkham Horror, i wtedy już będzie szansa że będziemy mieli dodatki równo z wersją oryginalną 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

6 + 13 =