Home / News / Automobile i nowa gra od Phalanx Games Polska

Automobile i nowa gra od Phalanx Games Polska

W naszej ofercie pojawia się nowa gra planszowa – First World War – Pierwsza Wojna Światowa autorstwa Teda Raicera – doskonała (i przystępna) symulacja działań wojennych Pierwszej Wojny Światowej na szczeblu strategicznym.

Ted Raicer to znany projektant gier wojennych, na swoim “koncie” ma np. rewelacyjne “Ścieżki Chwały” wydawnictwa GMT Games. Po wydaniu “Ścieżek Chwały” autor postawił przed sobą zadanie stworzenia gry o podobnej tematycej, jednak o zupełnie innym poziomie trudności i czasie rozgrywki. W ten sposób powstała gra First World War, ujmująca wydarzenia Pierwszej Wojny Światowej w skali strategicznej, możliwa do rozegrania i w dwie godziny, przez dwóch, trzech lub czterech graczy!Gra ujmuje najważniejsze cechy Wielkiej Wojny, uwzględnia rozwój dynamiki konfliktu (zarówno politycznej, jak i technologicznej) oraz ukrywa działania przeciwników w mgle wojny – dzięki czemu trafia w istotę tego epickiego starcia. Przystępne reguły (tylko 7 stron), szybki czas rozgrywki (120 minut), niska cena (sugerowana cena detaliczna 79,95 PLN) oraz możliwość zabawy w gronie od 2 do 4 graczy sprawia, że Pierwsza Wojna Światowa to doskonałe wprowadzenie do świata prawdziwych gier wojennych.

Każdy chętny będzie mógł zagrać w Pierwszą Wojnę Światową na III Festiwal Gier Planszowych w Brzegu.

Szerszy opis gry znajduje się pod linkiem.

Mamy też postępy w rozmowach dotyczących polskiej edycji gry Automobile. Są szanse (ale jeszcze nie 100%), że gra będzie miała swoją polską premierę 1 marca 2011 r.


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. Gra fajna, ale szkoda jednak, że PGP nie wydaje Age of Napoleon. FWW jest niezależna językowo i poza tłumaczeniem instrukcji (zresztą bardzo łatwej do opanowania) wielkiej różnicy w wydaniach chyba nie będzie.

  2. Dobra informacja, zwłaszcza w kontekście Automobile 🙂

  3. Cena bardzo fajna,oryginalne wydanie kosztowało chyba niespełna 200 zeta. Zdecydowanie lepiej tak niż na odwrót 😉

  4. Zobaczymy jaki będzie odbiór gry. Jeśli pozytywny, to poszukamy kolejnych dobrych euro-wojennych tytułów po przystępnej cenie. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziesięć − 1 =