Home / News / Dominion: Cornucopia – dominacja po raz piąty

Dominion: Cornucopia – dominacja po raz piąty

Wczoraj pisząc o dodatku do Thunderstone wspomniałem Dominiona i proszę, zgodnie z zasadą „uderz w stół, a nożyce się odezwą” trafiłem na informacje o nowym, piątym już, dodatku do tego właśnie systemu. W tym roku, na wiosnę ma ukazać się Dominion: Cornucopia.

Tym razem jesień zawitała do naszego Królestwa. Skończyło się mordercze lato i nastał czas zbiorów. Po ciężkich sianokosach nasi chłopi urządzają festyny pełne zabaw, ucztowania i występów błaznów.

Ten dodatek ma być podobnym do Alchemy zarówno jeżeli chodzi o wielkość pudełka jak i ilość nowych kart jakie dostaniemy. Nie będzie on też dodatkiem samodzielnym i do gry potrzebować będziemy podstawowego Dominiona lub Dominion: Intrigue.

Dostaniemy w sumie 18 nowych kart: 13 kart królestwa oraz 5 kart unikalnych. Te ostanie mają być „wisienką” tego dodatku. W przeciwieństwie do poprzednich gier z serii, Cornucopia ma docenić różnorodne zestawy kart jakie będziemy mieli na ręku. „Różnorodność” to klucz do wygranej i to ona, poprzez dostępne nowe karty, będzie najbardziej promowana.

Z jednej strony jestem ciekaw, czy nowy dodatek skutecznie zwalczy zestawy typu „przewijarka”, ale z drugiej (i to bardziej) boje się, że najwyższa już pora na wydanie „Dominion: Ending”…


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Rozumiem, że “kard” to taki kompromis między polskim a angielskim. żeby ogólnym tendencjom stało się zadość, a równocześnie Geko za bardzo się nie czepiał ;PPP

  2. Dobrze prawicie ;-p

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

jeden × pięć =