Home / News / Tajemniczy Mikołaj 2010

Tajemniczy Mikołaj 2010

Ho ho ho! Chyba nie myśleliście (ponownie jak rok wcześniej), że zapomnieliśmy o naszej choinkowej akcji? Sprawa przeciągnęła się z powodów problemów z załatwieniem dla mnie papierów oficjalnie nadających mi tytuł „Elf pomocnik Tajemniczego Mikołaja”. Już je mam więc możemy ruszać  🙂 Mam nadzieję, że moje początki w tej branży będą zgodne z oczekiwaniami Szefa i wszystko przebiegnie bez problemów. Liczę na dobre myśli z Waszej strony i jeszcze lepszą niż w roku ubiegłym frekwencję.

O samej akcji napisał już kiedyś Don Simon:

Tajemniczym Mikołajem może zostać każdy gracz w Polsce. Niezależnie od tego, czy jest nowicjuszem, weteranem, właścicielem sklepu, czy wydawnictwa, czy lubi grać w strategiczne kobyły, czy w butelkę.

Nic bardziej trafniejszego już tutaj wymyśleć nie można.  Ja sam pamiętam, jak rok temu zostałem tymi słowami zauroczony i muszę powiedzieć, że uczucia jakie opanowały mnie  jak rozpakowywałem swój prezent z nawiązką potwierdziły, że było warto im zaufać.

W tym roku do pracy zaprzęgniemy technikę, która mam nadzieję pomoże nam w tym tradycyjnym zwyczaju obdarowywania się świątecznymi upominkami. Wszystkie zgłoszenia będą musiały być dodane przez system wspierający wymiany w serwisie BGG. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z obowiązkiem posiadania konta na BGG bo chyba wszyscy z nas go mają. Szczegóły znajdują się poniżej.

ZASADY

 • Każdy uczestnik dobrowolnie zgadza się na przechowanie jego danych personalnych podczas akcji oraz na ich przekazanie swojemu Tajemniczemu Mikołajowi
 • Każdy uczestnik otrzyma jeden adres, na który powinien wysłać (na swój koszt) prezent według sugestii sporządzonych przez obdarowywanego.
 • W przypadku gdyby gry sugerowane były niedostępne lub przekraczały możliwości finansowe można wysłać inny tytuł (tytuły) kierując się rozsądkiem i swoją oceną gustu obdarowywanego.
 • Prezentem mogą być gry nowe lub używane (ale pod warunkiem, iż są w nienagannym stanie i pamiętając o tym, iż wartość gry używanej jest zwykle niższa niż nowej).
 • Nie ma żadnych ograniczeń związanych z wartością prezentów, aczkolwiek sugerujemy, by celować w przedział 100-150 PLN.
 • Organizatorzy akcji nie odpowiadają za jakiekolwiek nieporozumienia, czy nieprawidłowości powstałe w czasie akcji, aczkolwiek dołożymy wszelkich starań, by je na bieżąco wyjaśniać.
 • Akcja jest zabawą i liczymy na życzliwość i uczciwość uczestników.
 • Wszystkie szczegóły związane z akcją (adresy uczestników, wynik losowania itp.) będą znane tylko jednej osobie (Tycjan) i po zakończeniu akcji zostaną usunięte; w związku z tym Tycjan nie bierze udziału w akcji.
 • Wzięcie udziału w akcji oznacza akceptację powyższych reguł.

ZGŁOSZENIA

Aby wziąć udział w akcji:

 • Każdy uczestnik, ze względów technicznych, powinien posiadać konto w serwisie Boardgamegeek.com.
 • Korespondencja będzie odbywała się z wykorzystaniem wewnętrznej poczty BGG, tzw. GeekMail proszę sprawdzać pocztę na koncie BGG lub ustawić sobie powiadamianie o przychodzących GeekMailach na normalne konto email.
 • Na stronie http://boardgamegeek.com/… należy przyłączyć się (u góry, opcja „Join”) do listy wymiany:  Gamesfanatic.pl – Tajemniczy Mikołaj 2010.
 • W formularzu zgłoszeniowym należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką. Uwaga: pod podany adres zostanie wysłany prezent.
 • Pól „GiveOnly” i „Special” proszę nie zaznaczać.
 • W polu „Comments/Special Instructions” wpisać kilka ciepłych słów do Tajemniczego Mikołaja oraz podać listę gier jakie chciałbyś (chciałabyś) dostać . [Tycjan: Don Simon z Yoszem wymagali potwierdzenia bycia grzecznym przez cały rok, ja będę bardziej wyrozumiały ;)]
 • Zamiast listy gier w polu „Comments/Special Instructions” można zasugerować, że wymarzone gry znajdują się na waszych wishlistach w serwisie BGG.
 • W razie kłopotów z założeniem konta na BGG lub trudnościami językowymi proszę skontaktować się z  Elfem Tycjanem (tajemniczymikolaj@gmail.com) – pomoże.
 • Lista pozycji sugerowanych (w formie wishlisty lub listu do Mikołaja) powinna liczyć przynajmniej 5 pozycji, które powinny mieścić się w sugerowanym wyżej przedziale cenowym i które powinny być możliwie szeroko dostępne. W wypadku gdy gry są zależne językowo proponujemy dodać informacje o akceptowanej wersji językowej.
 • W sposób losowy sposób każdy uczestnik otrzyma e-mailem dane osoby obdarowywanej wraz z linkiem do wishlisty lub listem do Tajemniczego Mikołaja.

POMOCNICY TAJEMNICZEGO MIKOŁAJA 2010

Mikołajowi w pojedynkę w przedświątecznym czasie nie jest lekko. W tym roku swoją pomoc, jako Pomocnicy Tajemniczego Mikołaja, zaoferowały następujące sklepy:

 • Sklep BARD, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabatu w wysokości 15 % na gry wydawnictwa Bard.
 • Sklep DRAGONUS, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabatu w wysokości 10 % oraz możliwość zapakowania gier w świąteczny papier.
 • Sklep GAME-TROLL, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabatu”5 na 5″,  czyli rabat w wysokości  5 % oraz wysyłak za 5 zł.
 • Sklep HOBBIT.NET.PL, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabatu w wysokości  10 % oraz możliwość opakowania gier w papier prezentowy.
 • Sklep PLANSZOMANIA, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabatu w wysokości 10 % (sumuje się on z innymi rabatami).
 • Sklep PLANSZÓWECZKA, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabatu w wysokości  13 % oraz możliwość zapakowania gier w opakowanie prezentowe.
 • Sklep REBEL, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabatu w wysokości  5 %.
 • Sklep REPLIKATOR, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabatu w wysokości  5 % oraz darmową przesyłkę (dowolną, w tym kurierem) przy opcji płatności z góry.
 • Sklep U ŻYRAFY, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabatu w wysokości 15 % i brak kosztów przesyłki (priorytet pocztą polską).
 • Sklep WARGAMER, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabatu w wysokości  15 %.
 • Sklep ZŁOTY PIONEK, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabatu w wysokości  5 %.

Wszelkie informacje o sposobie otrzymania rabatu każdy Tajemniczy Mikołaj dostanie od nas e-mailem.

Lista Pomocników Tajemniczego Mikołaja nie jest zamknięta. Jeżeli ulegnie rozszerzeniu nie omieszkamy Was o tym poinformować.

TERMINY

 • Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 28 LISTOPADA 2010 (włącznie).
 • 29 listopada 2010 każdy uczestnik otrzyma GeekMaila (tytuł: [BGG] GeekExchangetargetsnowavailable for exchange ” Gamesfanatic.pl – Tajemniczy Mikołaj 2010″, nadawca:  BoardGameGeek) z danymi adresata, którego ma obdarować.
 • Do 30 listopada 2010 każdy uczestnik otrzyma GeekMaila z informacją o sposobie realizacji zniżek.
 • Do 13 grudnia 2010 każdy powinien wysłać prezent (osobiście lub za pomocą Pomocnika Tajemniczego Mikołaja).
 • 24/25 grudnia 2010 (w zależności od zwyczajów), przy choince, każdy powinien otworzyć swój prezent.
 • Do 10 stycznia 2011 każdy powinien przesłać na adres tajemniczymikolaj@gmail.com potwierdzenie, iż otrzymał prezent. Opcjonalnie proponuję, by dodatkowo dołączyć informację, co było tym prezentem – dzięki temu będziemy mogli zrobić różne ciekawe (anonimowe) zestawienia (podobne do tego z zeszłego roku).

W przypadku jakichkolwiek pytań piszcie na adres: tajemniczymikolaj@gmail.com.

Jakiekolwiek sugestie i propozycje dotyczące akcji zawsze będą mile widziane. Wszelkie zmiany będą opisywane na stronie Games Fanatic. Ale wiecie „Nadgorliwość to…” 😉

Na koniec jeszcze raz – w imieniu całej redakcji GF – gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji. Nie oszukujmy się, prezenty to bardzo ważny element Świąt. A jaki prezent pod choinką może być lepszy od planszówki? Tak, tak, wiem… dwie planszówki 🙂


 

Facebook Comments

13 komentarzy

 1. Zrobione! 🙂

 2. Żeby nie było wątpliwości dodałem wpis:

  ZGŁOSZENIA: Korespondencja będzie odbywała się z wykorzystaniem wewnętrznej poczty BGG, tzw. GeekMail – proszę sprawdzać pocztę na koncie BGG lub ustawić sobie powiadamianie o przychodzących GeekMailach na normalne konto email.

  TERMINY: e-maila -> GeekMaila

 3. Super – elf Maras zarejestowany

 4. Mam nadzieję że moje zgłoszenie doszło! 🙂
  SUPER sprawa ten Tajemniczy Mikołaj!

 5. Nowy Pomocnik TM:

  Sklep PLANSZÓWECZKA, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabat w wysokości 13% oraz możliwość zapakowania gier w opakowanie prezentowe.

 6. Trzecia edycjo – przybywam!

 7. Nowy Pomocnik TM:

  Sklep PLANSZOMANIA, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabat w wysokości 10 % (sumuje się on z innymi rabatami).

 8. Pomocnicy – sądząc po wpisach – są tegoroczni (a nie 2009). I chwała im za to. 🙂

 9. Tym razem nie przegapię 🙂
  Zwerbowany!

 10. @macike: Dzięki, poprawione 🙂

 11. Nowi pomocnicy 🙂

  Sklep DRAGONUS, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabat w wysokości 10 % oraz możliwość zapakowania gier w świąteczny papier.

  Sklep U ŻYRAFY, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabat w wysokości 15 % i brak kosztów przesyłki (priorytet pocztą polską).

 12. Kolejny pomocnik! 🙂

  Sklep REPLIKATOR, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabatu w wysokości 5 % oraz darmową przesyłkę przy opcji płątności z góry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

15 + jedenaście =