Home / News / I Powiatowy Turniej Gier Logicznych – Myślnik 2010

I Powiatowy Turniej Gier Logicznych – Myślnik 2010

21.X.2010 w Liceum Ogólnokształcącym w Ropczycach odbył się kolejny Turniej Gier Logicznych zorganizowany pod patronatem Starosty Powiatu p. J. Rojka. Trzeci turniej, ale pierwszy o zasięgu powiatowym.
Do udziału w Turnieju zaproszone zostały wszystkie szkoły ponadpodstawowe z powiatu, a ostatecznie do zawodów przystąpiły reprezentacje 3 szkół średnich i 5 gimnazjów, łącznie 32 uczniów. W części eliminacyjnej rozgrywano 4 rundy.W każdej turze uczniowie grali w 8 gier:

Ingenious

Hej! To moja Ryba!

Kraby

6. bierze

Kameleon

Blokus

Skybridge

Targ zwierzęcy

Są to gry planszowe, których celem jest rozwijanie wyobraźni przestrzennej, zdolności przewidywania konsekwencji swoich działań, logicznego myślenia oraz dostarczenie interesującej rozrywki. Do rozgrywek wybrane zostały gry o stosunkowo prostych zasadach, grywane w 4 osoby i pozwalające jednoznacznie ustalić kolejność końcową.

nie wszystkie reguły są tu zachowane 😉

Do finałów awansowało 4 uczniów, którzy między sobą walczyli o końcową kolejność.

Zwycięzcą Turnieju okazał się Mateusz Grabiec z kl. 1 PP Zespołu Szkół im. x dra J. Zwierza. Ale na podkreślenie zasługuje postawa uczniów z Gimnazjum w Wielopolu, którzy zajęli miejsca w pierwszej piątce!

1 Mateusz Grabiec ZS Ropczyce
2 Andrzej Woda ZS Ropczyce
3 Marcin Święch Gimnazjum Wielopole Skrz.
4 Jacek Opiekun LO Ropczyce
5 Wiktoria Wojnarowska Gimnazjum Wielopole Skrz.
5 Sylwia Mazur Gimnazjum Wielopole Skrz.

Tryumfatorzy z nagrodami

Dzięki hojności darczyńców możliwe było uhonorowanie wielu uczniów nagrodami rzeczowymi – grami planszowymi! Starostwo Powiatowe, Gmina Wielopole, firma G3 z Konina oraz Dragonus z Krakowa swoją szczodrością zapewniły nagrody dla 17 uczestników Turnieju! Składamy serdeczne podziękowania sponsorom Turnieju!

W czasie Turnieju z satysfakcją można było zaobserwować zaangażowanie młodzieży w intelektualną walkę i radość z gry. Cieszy fakt, iż hasło Turnieju Wygrywać bez pychy, przegrywać bez urazy zostało przez wszystkich zaakceptowane i w praktyce zastosowane.

Dla wielu młodych ludzi było to pierwsze spotkanie z nowoczesnymi planszówkami. Mając w planach kolejne imprezy popularyzatorskie spodziewać się można wzrostu zainteresowania tymi grami na Podkarpaciu.

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania Klubu Gier Planszowych, które odbywają się w poniedziałki w Centrum Kultury w Ropczycach.

PS. Interesujące może być dla niektórych, że zdobywca 2. miejsca wybierając dla siebie nagrodę nawet nie spojrzał na mendel pudeł leżących dumnie przed nim, lecz z wielką ulgą – bo zwycięzca go nie wziął! – porwał pudło Krabów! Jakoś przypadła ta wredna gra do serca…


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

5 × pięć =