Home / News / Admondo – nowy gracz na rynku gier

Admondo – nowy gracz na rynku gier

Niedawno powstała firma Admondo ma zaszczyt przedstawić swoją pierwszą grę planszową: „Abetto”, której autorami są Wojciech Rzadek, Aleksandra Włodarczyk i Michał Kołos.

Przedstawiamy Wam ilustrację okładki, która w pełni oddaje, co dzieje się grze – dokładnie takiego klimatu możecie się spodziewać.

Abetto” to dynamiczna, niezwykle emocjonująca gra, pozwalająca wcielić się w gentelmanów i damy rodem z powieści o Arsenie Lupin, konkurujących o sławę największego włamywacza, amanta i fechmistrza szlacheckiego półświatka.

Gra już jest w drukarni, a jej premiera gry odbędzie się na targach gier Essen Spiel 2010, w dniach 21-24 października. Ci którzy się wybierają do Essen znajdą firmę Admondo w hali 4,  na stoisku 4-216. Zapraszamy serdecznie!


 

Facebook Comments

17 komentarzy

 1. Fajnie byłoby dowiedzieć się czegoś więcej o mechanice, zobaczyć jak gra wygląda – na razie to jedna wielka niewiadoma i niespodzianka. Chociaż muszę przyznać, że okładka wygląda ładnie – niepokoi mnie tylko ta ruletka w tle?

 2. Zgadzam się z Natanielem. Okładka bardzo ładna i klimatyczna (można wiedzieć, kto jest autorem?), ale ta ruletka niestety sugeruje bardzo dużą losowość. Czekam na więcej informacji 🙂

 3. Gra nie ma wpisu na BGG, tak więc tajemniczość leży chyba u podstaw jej mechaniki. Widocznie autorzy zapraszają nas do zabawy mówiąc, że “okładka w pełni oddaje co się dzieje w grze” :).

  No to strzelamy. Szybka, familijna eurogra dla 2-5 osób. Czas gry max. 60minut. Gracze wybierają bohaterów i ruszają na podbój… zdobywać punkty zwycięstwa. Dużo negatywnej interakcji, pojedynki na szpady i pistolety. Cała gra rozgrywa się na dachach domów, gdzie w szaleńczym wyścigu po rynnach i między kotami gracze starają się obrabować jak najwięcej mieszkań nie spadając przy tym z dachu i usuwając swoich rywali z drogi. Ruletka na okładce nie ma najmniejszego znaczenia. Obstawiałbym planszę modularną, poruszanie się i wykonywanie akcji za pomocą kart i jakiś super prosty system walki tak by nie tracić dynamiki skakania po dachach.

  Jak choć troszkę będę miał racji to się będę później mądrzył ;).

 4. Choć tytuł może wskazywać, że ruletka ma znaczenie. “Abet” tłumaczone jako podżeganie do popełniania przestępstwa może oznaczać, że zanim gracze ruszą na łowy będą się licytować i obstawiać kto jaki wynik uzyska i wygra.

 5. Trochę wiary w ludzi, trzech autorów miałby wymyślać grę opartą na ruletce…
  Mam nadzieje, jak pisze konev, że ona nie ma znaczenia.

 6. I oczywiście – życzę powodzenia i czekam na kolejne informacje 🙂

 7. Bardzo fajnie, że tyle polskich gier wychodzi w ostatnim czasie. Szkoda tylko, że jeszcze wydawnictwo Admondo nie ma swojej strony internetowej (lub jej nie zlokalizowałem). Liczę, że wkrótce pojawi się instrukcja do Abetto.

 8. Myślę, że co do ruletki, nie ma potrzeby dramatyzować – przecież w klasycznej ruletce obstawić można nie tylko konkretną liczbę, ale też kolor lub kombinację liczby i koloru. Jeśli autorzy poszli w tę stronę, losowość będzie podobna do rzutu kością, a może nawet mniejsza. Poza tym, ciekawy gadżet dla miłośników hazardu 🙂
  Okładka rewelacyjna, ale podobnie jak ChosenOne niecierpliwie czekam na stronę internetową i instrukcję 🙂

 9. Witam serdecznie! Nie miałem wcześniej możliwości napisać, i choć wciąż nie mam, postaram się teraz odpowiedzieć na parę pytań.
  Po pierwsze – już na dniach powstanie nasza strona internetowa ADMONDO, na razie co prawda tylko robocza, ale będziemy się tam starali wrzucić jak najwięcej mięsa.
  Konev strzelił i kilka razy celnie trafił. Tak, to będzie szybka i lekka gra dla 2 do 4 osób, gdzie gracze biegają po dachach i zdobywają punkty trofeów.
  Tak, będą pojedynki na szpady i strzały do przeciwników.
  Tak, gracze będą starali się, ba! nawet rabowali domy.
  Tak, plansza będzie modularna, złożona z kart domów, które budujemy wokół placu.

  Nie będzie jednak żadnych kart ruchu ani akcji, gracze po prostu będą te akcje wykonywać wybierając sposród kilku możliwości.
  Nie będzie też spadania z dachów ani spychania swoich przeciwników. Będzie jednak wiele interakcji między graczami.
  I wreszcie – konev nie miał racji pisząc, iż nie będzie żadnej ruletki. Otóż będzie – sliczna, drewniana, trwała ruletka. I na niej będzie się opierała mechanika gry. I słusznie zauważyła amai – w ruletce jest wiele możłiwości. My postaraliśmy się tak ją zbilansować, czy to przez wprowadzenie kilku zmian w systemie obstawiania, czy przez używanie kart gadżetów, czy też inne elementy w grze, żeby nie tworzyła frustrującej rozgrywki, w której nic się nie wygrywa. Wręcz przeciwnie, szansa na porażkę jest naprawdę niewielka (25%).
  Mamy nadzieję, że ta gra obroni się sama.
  Na razie piszę to wszystko na szybko w komentarzu, wszystko postaramy się jak najszybciej opublikować w jakiejś bardziej przystępnej i konkretnej formie.
  Tak, instrukcja również wkrótce się pojawi.

 10. Jak na ruletce ma się opierać cała mechanika to ja już zgłupiałem.
  Szybka gra i ruletka, którą się często kręci, a jak już się zakręci to wszyscy gracze siedzą i się gapią kiedy się zatrzyma :). Jakieś sprzeczności tutaj widzę no ale zobaczymy efekt końcowy.

 11. @konev: obstawiam 🙂 że gracze planują swoje akcje układając je na planszy do zakładów w ruletce, a potem kręci się nią żeby zdecydować które z nich rzeczywiście się wydarzają i w jakiej formie/kolejności. Wtedy kręcenie ruletką byłoby raz na rundę dla wszystkich i myślę, że ma w sobie potencjał. Zwłaszcza jeśli przy obstawianiu może dochodzić do jakiegoś blokowania, zajmowania pól itp (coś jak w Agricoli).

 12. @Ja_n – zabrzmiało jakby “szkoda, że ja tego nie wymyśliłem” 😀

 13. W zasadzie, to właśnie to wymyśliłem, przecież nie wiem tego z instrukcji. Więc jeśli nikt nie wymyślił tego przede mną (czyli jeśli Abetto działa inaczej) to może będzie trzeba wydać drugą polską grę z ruletką :D.

 14. W moim Ojcu Chrzestnym też jest ruletka, taka trochę inna ale jest 😉

 15. Mam nadzieję, ze tekst instrukcji będzie przygotowany lepiej, niż opis gry na stronie wydawcy. Przynajmniej pod wzgledem gramatycznym, żeby nie pojawiały się takie oto “kwiatki”:
  „Abetto” to dynamiczna, niezwykle emocjonująca gra, pozwalająca wcielić się w gentelmanów i dam
  oraz
  wciąż dochodzi do honorowych potyczek na szpady, dobywanych z lasek oraz parasoli

 16. Stoisko po sąsiedzku, więc jeśli są fajne laski, to na pewno wpadnę zobaczyć
  😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

16 − jedenaście =