Home / News / Rattus – dwa dodatki już w październiku

Rattus – dwa dodatki już w październiku

W październiku do sklepów trafi dodatek Rattus – Szczurołap (ang. Rattus Pied Piper) oraz mini dodatek Legendarne Postacie. Pierwszy z nich wprowadza do gry aż 12 nowych kart stanów, a w raz z nimi dodatkowe zasady. Gracze przed grą decydują które 6 kart stanów wykorzystają w rozgrywce, mogą też korzystać z przygotowanych przez autorów zestawów kart. Nowe zasady wprowadzone wraz z postaciami to m.in. mury budowane do odgradzania się od zarazy czy magiczne eliksiry uzdrawiające.
Mini dodatek Legendarne Postacie to zestaw 4 kart stanów, które reprezentują bohaterów średniowiecznej Europy, są to Hrabia Drakula, Robin Hood, Merlin oraz Joanna d’Arc. Postacie są mocne i potrafią sporo namieszać w rozgrywce.
Dodatki oczywiście można użyć wyłącznie wraz z podstawową wersją Rattusa, jednakże dają dużo nowych możliwości i gra nabiera z nimi jeszcze więcej dynamiki oraz możliwości tworzenia ciekawych komb kart stanów.


 

Facebook Comments

10 komentarzy

 1. Dodatki – fajna sprawa, ale czy cena przypadkiem nie jest z kosmosu? 65 zł za dodatek wnoszący 12 kart i kilka pionków?
  No to lekkie przegięcie. Mini dodatek kosztuje 12 zł a są w nim 4 karty, więc dodatek z 12 kartami powinien kosztować 36 zł za karty plus koszt pionów i instrukcji, powiedzmy 49 zł. Skąd więc taka kosmiczna cena? Może ktoś bardziej oblatany w planszówkowej produkcji mi to wyjaśni?

 2. Szczurołap będzie w pudełku i są tam, z tego co widać na zdjęciu, drewniane nowe piony.
  Mini dodatek raczej w pudełku nie będzie, ale nie wiem tego na 100%.

 3. A tak na marginesie – jestem po dwóch partiach w podstawkę (zmusili mnie 😉 ).
  Dawno nie grałem w tak złą grę – po prostu jakiś koszmarny badziew….

 4. Szczurołap będzie w pudełku, a dodatek 4 kart tylko w folii. Pionki w Szczurołapie są drewniane plus nietypowe mury, do tego dochodzą żetony. Warto tez zauważyć że karty stanów w grze Rattus to nie klasyczne karty, są duże, kartonowe i kaszerowane. To wszystko składa się na cenę. Gwarantuje jednak ze Ci którzy kupią dodatek nie zawiodą się daje naprawdę dużo nowych możliwości i wzbogaca rozgrywkę.

 5. Ja wole zapłacić za dodatek mniej i dostać go w folii, po co mi kolejne pudełko jeszcze w tak wysokiej cenie. Cena dodatku jest zdecydowanie zbyt duża.

 6. @elRojo ja bym wolał dodatek dostać owinięty w gazetę, co po mi kolejna folia i zaśmiecanie środowiska. Nie przekraczajmy pewnych granic absurdu 🙂

 7. Widzę, że praktyka przeliczania wartości gier planszowych na kilogramy papieru i drewna nie ginie w narodzie :).

 8. A przeliczać trzeba bo gier dużo do kupienia a i głupio w wała dać sie robić. Bo oto okazuje się że preorder producenta gry wygląda troszke inaczej niż nasz polski. To co u nas jest mini dodatkiem tam jest bonusem do preordera Szczurołapa a i sam dodatek w przedpłacie kosztuje mniej bo 15 Euro. A więc tam około 60 zł za całość nowości u nas prawie 80 zł. Coś chyba jednak nie halo 🙂 Jest wprawdzie jeden minus zamówienia że trzeba je odebrać w Essen – ale to szczegóły 🙂

 9. nasuwa sie pytanie – wydawco: dalo by sie sprzedac niezadowolonym kolegom calosc po 60 pln na essen? taki gest dla ostudzenia emocji…

  😛

 10. Cena 69 złotych jest sugerowaną ceną wydawcy, wystarczy przejrzeć kilka sklepów aby zobaczyć (i kupić) grę w niższej cenie – nawet za 59. Mini dodatek pojawi sie też
  w ofercie jako bonus ale na nieco innej zasadzie, szczegóły już po premierze gry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzy × 2 =