Home / News / Mansions of Madness, czyli ponownie horror w Arkham

Mansions of Madness, czyli ponownie horror w Arkham

Zastanawiam się kiedy w tym roku skończy się wysyp zapowiedzi od Fantasy Flight Games. Na razie mamy kolejną, tym razem w klimacie opowieści H. P. Lovecrafta. Zaprojektowana przez Coreya Konieczka gra Mansions of Madness to “makabryczny horror”, w którym szaleństwo, tajemnice i okropne monstra tworzą tło do zmagań dla od 2 do 5 graczy. Każda gra ma być trwającą od 2 do 3 godzin, rozgrywającą się na unikalnej mapie, oddzielną opowieścią .

Odwiedzając opanowane przez tajemnicze kulty, potwory i zagadkowe widma pałace, krypty, szkoły, klasztory i opuszczone budynki w pobliżu Arkham, Massachusetts, gracze będą musieli połączyć kilka wątków fabuły (wykorzystując do tego znalezione w czasie gry wskazówki i poszlaki), aby na końcu odkryć prawdę i przeżyć klimatyczne zakończenie opowieści.

Ciekawym elementem wydaje się podział ról graczy. Jeden z nich jest swego rodzaju “opiekunem opowieści”, który określa cele gry, kontroluje jej przebieg oraz całe “Prawdziwe Zło” (potwory, negatywne dla graczy sytuacje itp.) związane z opowieścią, a mające na celu szkodzenie uczestnikom rozgrywki. Pozostali gracze pełnią rolę walczących o przetrwanie i szukających odpowiedzi śledczych.

Według wydawcy Mansions of Madness ma być pełną wyborów i potworów, lżejszą alternatywą dla gry Arkham Horror.

W pudełku jak przystało na FFG będzie bogato. Znajdziemy w nim instrukcję, podręcznik dla śledczych, podręcznik opiekuna opowieści, 8 figurek śledczych, 24 figurki potworów, 300 kart, 200 znaczników, 85 kafli do złożenia mapy oraz kość K10. Cena to około 80 dolarów, data premiery nie jest jeszcze ustalona.


 

Facebook Comments

6 komentarzy

 1. Witold Janik

  Mix MEQ i AH?

 2. Bloody Baron

  na pierwszy rzut oka to jakieś para-RPG na planszy…

 3. Jak to się mówi – Instabuy 🙂

 4. Mysle ze to bedzie cos blizszego Cluedo. Choc pomysl Mistrza Gry daje pole do popisu. Arkham Horror to nie jest jakas ciezka gra. Mansions of Madness to nie lajtowej wersji. Wydaje mi sie ze skonczyli z Arkham Horror bo nikt nie ma takiego stolu by podlaczyc wszystkie dodatki. 🙂 Skonczyli pewna linie i zaczynaja cos nowego. Gracze by rozsiekli firme gdyby powstal AH v 2.0. FFG mysli i ssie z Lovecrafta ile sie da. Stad pomysl na cos nowego i od razu z ludkami… Ja kupuje

 5. Ludki do AH już niedługo w sklepach:] Każdy Investigator ma swa figuresie. Kasę trzeba robić, no nie:]
  Oto lin:
  http://fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=6&esem=2&esum=156

  A MOM podchodzi mnie osobiście pod Descenta i świeżego Ravenlofta planszowego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

siedem + 10 =